Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audigy 2 ZS Gold - Karta dźwiękowa + USB

handloc102 20 Lut 2016 21:23 558 9
  • #1 20 Lut 2016 21:23
    handloc102
    Poziom 4  

Witam, bez owijania w bawełnę. Nie działa mi mikrofon w karcie Audigy 2 ZS Gold. Czy problem ustąpiłby gdybym kupił coś takiego allegro. pl/karta-dzwiekowa-muzyczna-usb-5-1-3d-hq-i5478304199.html Podłączyłbym tam tylko mikrofon, a słuchawki pozostałyby w Audigy. Jeśli nie, to może przejściówka z MiniJacka na USB?

0 9
  • #2 20 Lut 2016 22:14
    steganos
    Poziom 29  

Mikrofon jako samo działanie to powinien działać, ale jakość będzie tragiczna. Napisz więcej co się stało czy było tak od samego początku czy stało się po czasie bo nawet nie wiemy, czy to może być uszkodzona karta dźwiękowa, mikrofon, czy może zła konfiguracja w Windows.

P.S
    Z tego co widzę to twoja karta jest jako osobna karta na złącze PCI, nie masz drugiej zintegrowanej z płytą główną??

0
  • #3 20 Lut 2016 22:47
    handloc102
    Poziom 4  

No dobra, było to tak. Zintegrowana karta dźwiękowa zaczęła źle działać tzn. przy wyższych dźwiękach przestawała po prostu działać, to też kupiłem Audigy 2 ZS Gold, z tym, że okazało się, że owa karta nie działa dobrze na Windowsie x64 oraz większej ilości RAM'u niż 4GB - ja posiadam x64 oraz 8GB, no więc trochę klapa. Mikrofon działać działa, ale po kilku minutach zmieniania częstotliwości w ustawieniach. Było tak od początku i jak wyżej pisałem, posiadam kartę dźwiękową zintegrowaną z płytą główną, jednakże z tego co mi wiadomo, to nie można mieć jednocześnie włączonej zewnętrznej do słuchawek oraz zintegrowanej do mikrofonu.

0
  • #4 21 Lut 2016 00:19
    310artur
    Poziom 43  

Więc dlaczego twierdzisz że można mieć jednocześnie włączoną kartę dźwiękową w porcie USB i PCI? To też są dwie różne karty i ich jednoczesne działanie będzie wyglądało dokładnie tak samo jak praca ze zintegrowaną i PCI.

0
  • #5 21 Lut 2016 10:04
    steganos
    Poziom 29  

Próbowałeś chociaż używać ich jednocześnie??

0
  • #7 21 Lut 2016 12:53
    handloc102
    Poziom 4  

No właśnie teraz to wiem. Pobrałem bodajże sterowniki kx i był tam "patch", który wprowadzał zmiany w rejestrze, by naprawić ten mikrofon, ale oczywiście nie zadziałało.

W takim razie, jak rozwiązać problem z mikrofonem na 64 bitowym systemie?

0
  • #8 21 Lut 2016 13:43
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Zmienić kartę, lub dołożyć taką jaką zaproponowałeś w pierwszym poście, nie wspomnę już o wklejaniu linków do aukcji. Aby temat nie stracił sensu - napiszę że chodzi o zwykłą kartę z wejściem mikrofonowym i słuchawkowym na usb w okolicach 5zł. Jak najbardziej można używać obydwu kart jednocześnie. W panelu dźwięku w windows 7 - klikasz prawym i ustawiasz jako domyślne - w urządzeniach odtwarzających - SB audigy, w nagrywających kartę na usb. W razie czego w programach w których używamy mikrofonu zazwyczaj jest opcja wybrania urządzenia nagrywającego.

0
  • #10 21 Lut 2016 17:34
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Zakładam że karta jest uszkodzona, gdyż tak napisał autor. Nie wnikam co jest uszkodzone ale:

handloc102 napisał:
    Zintegrowana karta dźwiękowa zaczęła źle działać tzn. przy wyższych dźwiękach przestawała po prostu działać
    Może to tylko zła konfiguracja...

0
  Szukaj w 5mln produktów