Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka do pistoletów lakiernicz -

20 Lut 2016 23:20 1461 4
  • Poziom 6  
    Zaplanowałem myjkę do pistoletów lakierniczych. Wydaje się banalnie proste, lecz chcę prosić o opinię czy taka konstrukcja (teoretycznie) ma prawo funkcjonować.
    I pytanie czy pompa do obiegu wody nie rozsypie się od rozpuszczalnika?
    Proszę o krytykę i co zrobić by zadziałało. Myjka do pistoletów lakiernicz -myjka do p...iczych.png Download (387.97 kB)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    Wprawdzie nie jestem w temacie (lakiernictwo) ale dla mnie ten pomysł jest bez sensu. Po co pompa do tłoczenia rozpuszczalnika? Nie wystarczy wyczyścić pojemnik na lakier i nalać do niego rozpuszczalnik? Potem zwyczajnie "popsikać". Na pewno dobrze się wyczyści.
  • Poziom 6  
    Tak racja ale jak mi przychodzi myć positolet 8 razy dziennie to idzie za dużo rozpuszczalnika a cena nie jest jakaś zbyt niska.
    W sumie może i jest strata czasu i lepiej chyba poszukam jakiegoś lepszego sposobu na "oszczędzanie"
  • Poziom 26  
    W dużej procesjonalnej lakierni (niesamochodowej), gdzie pistoletami przez 8 godzin maluje się w kabinie lakierniczej, pistoletów nie czyści się żadną myjką. Jeśli w trakcie dniówki zmienia się kolor, to pistolety z własnymi zasobnikami myje się poprzez nalanie do zasobnika rozcieńczalnika i wypryskuje się ten rozpuszczalnik nie w powietrze, a do wiadra. Po kilku dniach to wiadro jest pełne (w międzyczasie moczy się w tym brudnym rozcieńczalniku np. pędzle), wtedy ostrożnie zlewa się go do innego wiadra, osad z pozostałości farb pozostaje na dnie. Próby filtrowania rozcieńczalnika nie przyniosły efektów ekonomicznych.
    Jeśli natomiast pistoletem, na na następnej zmianie, czy też dniówce ma być malowany ten sam kolor, wtedy cały pistolet po wylaniu farby i przedmuchaniu wstawia się do wiadra z rozcieńczalnikiem.
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    A no niezle rozwiązanie. Dalej będę myślał jak to zrobić wszystko może cos kozackiego się wykombinuje i ekonomicznie się opłaci