Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android..

patrex003 21 Feb 2016 00:40 9882 5
    patrex003
    Level 6  
    Witam
    Tak jak w temacie uwaliłem sobie tak androida że praktycznie nie da się z tym za wiele zrobić (przynajmniej ja nie umiem) i potrzebuję jakieś pomocy czy rady co z tym zrobić fantem teraz. Lecz wszystko po kolei..

Chciałem z rootować tablet tylko dla tego by utworzyć kilka kont użytkowników. Czytałem i szukałem po sieci i najczęściej polecano King Root. Więc pobrałem sobie apkę odblokowałem sprzęt i było wszystko cacy. Postanowiłem potem zaszyfrować tablet (głupio bo mogłem to sprawdzić pierw na oprogramowaniu producenta) no i tu ku mojemu zdziwieniu tablet zawsze zawieszał się w momencie kiedy pojawiał się ekran z logiem Lenovo. Więc wciskałem power plus przycisk do poogłaszania wybierałem kolejno Recovery Mode -> restore user data i tam opcję do tego przeznaczoną.. Tablet udało się uruchomić i postanowiłem wywalić tego Kong Rot. Wyczytałem na jakieś stronce że pomóc mi tylko może metoda z SuperUser - Me (taras to się nazywa SuperUser - Pro). Niby wszystko ładnie zainstalowane King Root wywalony system zwraca komunikat że należy zrestartować urządzenie.. I bach tablet już nie wstaje.. W Recovery Mode -> restore user -> już nie mam opcji wymazania pamięci użytkownika w ogóle nie mam tam opcji tylko zaraz po włączeniu tego dostaje komunikat No SD-Card..

No i teraz pytanie. Można jakoś uratować ten tablet wgrywając jakiegoś androida ? - jeśli tak poprosił bym o jakiś poradnik jak to uczynić krok po kroku.. Czy może jest jakiś serwis który naprawia aż tak skrajne przypadki..

Ogólnie wolałbym w ostateczności rozkręcać tablet jeśli to konieczne.
    Wszystko co udało mi się wyczytać to to:
    Code: text
    Log in, to see the code

Aha i po wybraniu opcji takiej jak root integrity check dostaje komunikat:
    Code: text
    Log in, to see the code

Jeśli coś jest nie zrozumiałe lub są potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe dane to proszę się pytać staram się je podać jak i wszystko wyjaśnić.

Liczę na pomoc szybką pomoc.
    Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim z góry za wszelkie informację jak i pomoc.
    Pozdrawiam,
    patrex003
    patrex003
    Level 6  
    dzięki stary nie wiesz jak mi nawet życie uratowałeś :D chyba słowami nie da rady się odwdzięczyć czy podziękować.. po prostu dziękuję jeszcze raz.. :)

dla innych jeśli byście uwalili tak samo tablet jak ja. wszystko jest w linku drugim (przynajmniej ja z tego linku wgrywałem ROM - co prawda to 4.4.4 ale nie problem aktualizować). wypakować wszystko i w programie SP Flash Tool v5.1516 (tylko z tą wersja mi działały obrazy) zaznaczamy wszystkie wgrywamy na tablet odpinamy i restartujemy.. czekamy chwilę i wszystko już powinno działać..

mam jeszcze pytanie jest jakiś bezpieczny sposób na root tego tabletu ? już nie chcę mieć odczynień więcej z King Root itp.
    piotrkam1982

Level 16  
    Witam, nie mam słów by podziękować za uratowanie TABA :) - DUŻE PIWO !!

imminens - dziękuję !
    patrex003 - dziękuję za wpisanie porad po flashowaniu !

Uwaliłem również dzięki KINGOROOT - chyba już nie będę kombinować z rootem , wolę działający tablet :)

Dla następnych którzy tak uczynią - faktycznie drugi link jest najbardziej pomocny i tak jak patrex003 przeprowadził flashowanie, ja również tego dokonałem.
    Wspomnę jeszcze, że po uruchomieniu SP FT dopiero wtedy można podłączyć taba...jak nie zadziała za pierwszym razem po podłączeniu - odpiąć i podłączyć raz jeszcze. Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android.. Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android..
    Freddy
    Level 43  
    piotrkam1982 wrote:
    Dla następnych którzy tak uczynią ...
    Wystarczy wgrać firmware ze strony producenta (Lenovo), bez żadnych cudów i kombinacji :).
    Tam też jest dokładny opis co i jak.
    piotrkam1982 wrote:
    Uwaliłem również dzięki KINGOROOT
    Jak wszędzie piszą (nawet Lenovo forum) nie instalować na Lenovo Tab2 KingRoot :!: , to nikt nie czyta, bo po co, przecież oni źle wiedzą.
    Do wgrywania firmware jest "Lenovo Tool", a nie jakieś wynalazki. Lenevo Tool jest specjalnie skonfigurowana wersją programu.
    piotrkam1982

Level 16  
    Freddy wrote:
    Do wgrywania firmware jest "Lenovo Tool", a nie jakieś wynalazki. Lenevo Tool jest specjalnie skonfigurowana wersją programu.

A w moim przypadku ten program okazał się nie przydatny... co do reszty - zgadzam się z Twoją opinią . Pozdrawiam.