Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android..

21 Lut 2016 00:40 7332 5
  • Poziom 5  
    Witam
    Tak jak w temacie uwaliłem sobie tak androida że praktycznie nie da się z tym za wiele zrobić (przynajmniej ja nie umiem) i potrzebuję jakieś pomocy czy rady co z tym zrobić fantem teraz. Lecz wszystko po kolei..

Chciałem z rootować tablet tylko dla tego by utworzyć kilka kont użytkowników. Czytałem i szukałem po sieci i najczęściej polecano King Root. Więc pobrałem sobie apkę odblokowałem sprzęt i było wszystko cacy. Postanowiłem potem zaszyfrować tablet (głupio bo mogłem to sprawdzić pierw na oprogramowaniu producenta) no i tu ku mojemu zdziwieniu tablet zawsze zawieszał się w momencie kiedy pojawiał się ekran z logiem Lenovo. Więc wciskałem power plus przycisk do poogłaszania wybierałem kolejno Recovery Mode -> restore user data i tam opcję do tego przeznaczoną.. Tablet udało się uruchomić i postanowiłem wywalić tego Kong Rot. Wyczytałem na jakieś stronce że pomóc mi tylko może metoda z SuperUser - Me (taras to się nazywa SuperUser - Pro). Niby wszystko ładnie zainstalowane King Root wywalony system zwraca komunikat że należy zrestartować urządzenie.. I bach tablet już nie wstaje.. W Recovery Mode -> restore user -> już nie mam opcji wymazania pamięci użytkownika w ogóle nie mam tam opcji tylko zaraz po włączeniu tego dostaje komunikat No SD-Card..

No i teraz pytanie. Można jakoś uratować ten tablet wgrywając jakiegoś androida ? - jeśli tak poprosił bym o jakiś poradnik jak to uczynić krok po kroku.. Czy może jest jakiś serwis który naprawia aż tak skrajne przypadki..

Ogólnie wolałbym w ostateczności rozkręcać tablet jeśli to konieczne.
    Wszystko co udało mi się wyczytać to to:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Aha i po wybraniu opcji takiej jak root integrity check dostaje komunikat:
    Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jeśli coś jest nie zrozumiałe lub są potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe dane to proszę się pytać staram się je podać jak i wszystko wyjaśnić.

Liczę na pomoc szybką pomoc.
    Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim z góry za wszelkie informację jak i pomoc.
    Pozdrawiam,
    patrex003
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 5  
    dzięki stary nie wiesz jak mi nawet życie uratowałeś :D chyba słowami nie da rady się odwdzięczyć czy podziękować.. po prostu dziękuję jeszcze raz.. :)

dla innych jeśli byście uwalili tak samo tablet jak ja. wszystko jest w linku drugim (przynajmniej ja z tego linku wgrywałem ROM - co prawda to 4.4.4 ale nie problem aktualizować). wypakować wszystko i w programie SP Flash Tool v5.1516 (tylko z tą wersja mi działały obrazy) zaznaczamy wszystkie wgrywamy na tablet odpinamy i restartujemy.. czekamy chwilę i wszystko już powinno działać..

mam jeszcze pytanie jest jakiś bezpieczny sposób na root tego tabletu ? już nie chcę mieć odczynień więcej z King Root itp.

• Poziom 15  
    Witam, nie mam słów by podziękować za uratowanie TABA :) - DUŻE PIWO !!

imminens - dziękuję !
    patrex003 - dziękuję za wpisanie porad po flashowaniu !

Uwaliłem również dzięki KINGOROOT - chyba już nie będę kombinować z rootem , wolę działający tablet :)

Dla następnych którzy tak uczynią - faktycznie drugi link jest najbardziej pomocny i tak jak patrex003 przeprowadził flashowanie, ja również tego dokonałem.
    Wspomnę jeszcze, że po uruchomieniu SP FT dopiero wtedy można podłączyć taba...jak nie zadziała za pierwszym razem po podłączeniu - odpiąć i podłączyć raz jeszcze. Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android.. Lenovo TAB2 A10-70L - Uwalony android..
  • Poziom 43  
    piotrkam1982 napisał:
    Dla następnych którzy tak uczynią ...
    Wystarczy wgrać firmware ze strony producenta (Lenovo), bez żadnych cudów i kombinacji :).
    Tam też jest dokładny opis co i jak.
    piotrkam1982 napisał:
    Uwaliłem również dzięki KINGOROOT
    Jak wszędzie piszą (nawet Lenovo forum) nie instalować na Lenovo Tab2 KingRoot :!: , to nikt nie czyta, bo po co, przecież oni źle wiedzą.
    Do wgrywania firmware jest "Lenovo Tool", a nie jakieś wynalazki. Lenevo Tool jest specjalnie skonfigurowana wersją programu.

• Poziom 15  
    Freddy napisał:
    Do wgrywania firmware jest "Lenovo Tool", a nie jakieś wynalazki. Lenevo Tool jest specjalnie skonfigurowana wersją programu.

A w moim przypadku ten program okazał się nie przydatny... co do reszty - zgadzam się z Twoją opinią . Pozdrawiam.