Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NVIDIA GeForce GT 520MX - Nie działa druga karta graficzna - laptop.

tomaz1337 21 Feb 2016 11:24 2238 21
    tomaz1337
    Level 7  
    Witam, wczoraj przywróciłem w swoim laptopie system do roku 2012, czyli wtedy gdy kupiłem laptopa. Wyczyściło mi ładnie dysk C, dysk D został nieruszony. Sterowniki wszystkie były, tylko przy drugiej karcie graficznej wyskakuje żółty wykrzyknik z komunikatem: "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)" odinstalowywałem tą kartę, instalowałem nowe sterowniki - nadal to samo. Pierwsza karta graficzna to intel hd graphic family ale to zintegrowana, na której nawet nie mogę dobrze gry włączyć. I teraz pytanie do was: co robić by ona zadziałała.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    safbot1st
    Level 43  
    Model laptopa poznamy? Użyj rzeczonej nazwy modelu do odszukania sterownika tzw. "chipsetu" płyty głównej. Po zakończeniu instalacja poprosi Cię o reboot. Wykonaj.
    Po wejściu do systemu zainstaluj sterowniki ww. GTX do OS, notabene, którego nie podałeś z wyżej wspomnianej strony producenta lub Nvidii.
    tomaz1337
    Level 7  
    Wybacz, już podaję: NVIDIA GeForce GT 520MX - Nie działa druga karta graficzna - laptop. NVIDIA GeForce GT 520MX - Nie działa druga karta graficzna - laptop. NVIDIA GeForce GT 520MX - Nie działa druga karta graficzna - laptop. NVIDIA GeForce GT 520MX - Nie działa druga karta graficzna - laptop.

Już robię twoje instrukcje, odezwę się po instalacji.

Dodano po 12 [minuty]:

Zainstalowałem sterowniki od chipsetu, ale nawet nie wymagało restartu - sam go zrobiłem, ale nadal bez zmian.
    safbot1st
    Level 43  
    Usuń stary sterownik GTX za pomocą DDUninstaller, spróbuj jakiś inny.
    Nie napisałeś, co Cię zmusiło do "recovery". GTX może być uszkodzony.
    Sprawdź działanie aplikacji 3D na bootowalnym linuksie.
    Podaj widok z programu GPU-Z na kartę GTX (menu rozwijane), czy jest poprawnie wykrywana w programie.
    tomaz1337
    Level 7  

Recovery zrobiłem bo laptop nie byl formatowany przez 4 lata, a chcialem pozbyc sie wszystkiego z dysku. Sterowniki usuniete i zainstalowane, dalej to samo :(
    safbot1st
    Level 43  
    Karta jest niepoprawnie wykrywana przez GPU-Z.
    Sprawdź ustawienia w UEFI/BIOS dotyczące karty. W nazwie ustawienia będzie zapewne słówko "UMA".
    Próbuj inne sterowniki.
    tomaz1337
    Level 7  
    Sprawdź ustawienia w UEFI/BIOS dotyczące karty. W nazwie ustawienia będzie zapewne słówko "UMA". Chodzi o BIOS? Inne sterowniki, tzn z innego zrodla czy do innej karty

Dodano po 3 [minuty]:

Zmienilem UEFI na Enabled, nadal nic...
    xoree
    Level 30  
    Czy laptop był czyszczony do nowości (wymiana past - termo padów)?
    Czy laptop się przegrzewa?
    Jak możesz to zapodaj VEN/DEV karty graficznej.
    Jakiego używasz systemu i ile bitowy system jest (32/64)?
    tomaz1337
    Level 7  
    Wczoraj go rozkręcałem, oczyściłem z kurzu - w sumie dużo go nie było. Tak, to prawda laptop przegrzał się raz; ale już mam podkładkę chłodzącą. Nie wiem co to jest VEN/DEV (gdzie to sprawdzić?) System Win7 64bity. Pasty, termopady nie ruszane.
    xoree
    Level 30  
    Klikasz na tą kartę w menadżerze uradzeń prawym -> właściwości, potem zakładka szczegóły. Wybierasz z menu rozwijanego identyfikator sprzętu, to co się pokaże to będzie VEN/DEV.
    tomaz1337
    Level 7  

Myślałem nad rozkręceniem laptopa i sprawdzenia, czy jest podłączona ale przecież jest zainstalowana więc nadal rozkładam ręce.
    tomaz1337
    Level 7  
    Nadal nic. Zainstalowało się, dwa resety komputera i cisza.
    tomaz1337
    Level 7  
    Czyli co? Ja sam już nic nie zrobię?
    tomaz1337
    Level 7  
    Samsung 300e4a to ten z Series 3.
    tomaz1337
    Level 7  
    Nie, w jaki sposób to zrobić?
    xoree
    Level 30  
    UWAGA !!!
    Aktualizacja biosu jest ryzykowna - jeśli coś źle pójdzie, komputer może się nie uruchomić. W takim wypadku tylko serwis z programatorem będzie mógł ci pomóc.
    Robisz to na swoje ryzyko.

Używasz programu dostarczonego przez producenta :
    ( zamontuj i naładuj baterie )

http://org.downloadcenter.samsung.com/downloa...th=FM/201111/20111124162849064/BIOSUpdate.exe

Tu masz wszystkie pliki :
    http://www.samsung.com/sg/support/model/NP300E4A-S04SG