Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

unitek y-1031 jak podłączyć do dwóch innych urządzeń

JonyP 21 Lut 2016 12:05 483 3
  • #1 21 Lut 2016 12:05
    JonyP
    Poziom 10  

mam taki pomysł chcę podłączyć stację dokująca unitek y-1031 z dwoma odbiornikami poprzez usb dekoder Ariva t65 oraz zwykły komputer

Chcę prze to uzyskać wspólny dysk na którym mam filmy fotki itp (jako serwer z danymi)
    Tak sobie pomyslałem że jeśli unitek y-1031 ma swoje zasilanie i nie jest wysyłane poprzez usb napięcie to mogę zespolić inne urządzenia w którym są takowe napięcia ....... kurde (pomyslałem w trakcie pisania) ale zespolą pozostałe urządzenia które maja napięcie w usb :-(

Jak to zrobić ?
    1-często ściągam jakiś film na dysk zewnętrzny i muszę wiecznie przepinać dysk poprzez usb do dekodera żeby go oglądać
    2-jak podłączyć jeden dysk do dwóch urządzeń poprzez usb ?

0 3
  • #3 21 Lut 2016 13:48
    JonyP
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź to na pewno jakieś rozwiązanie :-)

a można jakoś zrobić żeby działało to na stałe bez przełączania ?

- może jakoś ten dysk podłączyć przez kabel sieciowy do routera jako nowy odbiornik ( mam router bez wejścia usb)

0
  • #4 24 Lut 2016 01:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

@JonyP
    To raczej nie jest stacja dokująca - bardziej mostek połączeniowy.

Nie da się tego zrobić prosto - port USB ma swój kontroler, swoje zasilanie - jest to przypisywane każdorazowo do danego sprzętu - ale to nie tylko zasilanie, też komunikacja i przesyłanie danych.

Pomyśl o jakiejś obudowie sieciowej, obudowie do HDD z różnymi formami podłączenia, np. FireWire i USB - Welland robi dobre obudowy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo