Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram Cerberus P6363 - Brak dostępu do internetu

21 Lut 2016 12:29 1599 15
  • Poziom 5  
    Witam.
    Na początek internet mam od Vectry a modem to Cisco EPC3010, dodam jeszcze że mam win 10. Podłączyłem modem do rutera do portu WAN a następnie router bezpośrednio z laptopem i w tym momencie zaczynają się schody. Wszedłem w ustawienia sieciowe i w protokole internetowym w wersji 4 (TCP/IPv4) włączyłem uzyskaj adres ip i DNS automatycznie (tak kazali w instrukcji), następnie wszedłem w przeglądarkę w celu skonfigurowania routera i wyświetla się stronka aby podać login i hasło ale na samej górze widnieje błąd "No ethernet cable conected to WAN port" i nie mam pojęcia co z tym zrobić bo kabel jest normalnie podłączony myślałem że może wina kabla i sprawdziłem na drugim ale to samo pokazuje. Proszę o pomoc bo nie wiem jak rozwiązać ten problem.
    Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki.
  • Poziom 31  
    Według instrukcji modemu, do jego portu Ethernet można dołączyć bezpośrednio komputer. Jeżeli jeszcze tego nie spróbowałeś, to zrób takie połączenie i napisz, jaki był efekt. Karta sieciowa komputera ma być ustawiona w tryb konfiguracji via DHCP.

Krzysztof Podstawa
  • Moderator - Sieci, Internet
    Pokaż może print screena z tym błędem. Bierz pod uwagę że nie widzimy tego co wyświetla się na twoim ekranie.
  • Poziom 5  
    Gdy podłączam laptopa bezpośrednio do modemu to internet działa bez zarzutu.

Pentagram Cerberus P6363 - Brak dostępu do internetu
  • Poziom 15  
    Na Pentagramie świeci się dioda WAN?
  • Poziom 31  
    Zatem część diagnozy mamy zrobioną. Czy z komputera możesz wejść do panelu zarządzania Pentagrama bez przeszkód?

Zobaczyłem w Internecie ciekawy schemat połączeń tylnego panelu Cerberusa. Otóż wynika z tego schematu, że port WAN (niebieski) jest dedykowany dla sieci ADSL 2+, natomiast sieć kablową należy dołączyć do pierwszego portu switcha (żółtego LAN1, pierwszy z lewej obok WAN).

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 15  
    kpodstawa napisał:
    Otóż wynika z tego schematu, że port WAN (niebieski) jest dedykowany dla sieci ADSL 2+, natomiast sieć kablową należy dołączyć do pierwszego portu switcha (żółtego LAN1, pierwszy z lewej obok WAN).
    Ja mam tego Pentagrama podłączonego jako drugi router (pierwszy jest ZTE na światłowód od dostawcy internetu).
    Przez 1,5 roku działał na porcie WAN, a teraz nie można połączyć sieci przez ten port (dioda nie świeci).
    Podłączyłem do LAN, odpowiednio skonfigurowałem i działa w podsieci.
  • Poziom 5  
    Niestety nie ma mnie w tej chwili w domu ale jak będę wieczorem to spróbuje podłączyć od modemu do Lan1 i zobaczę co wyjdzie.
  • Poziom 31  
    michalb77 - może głupie pytanie: czy ostatnio nie zaktualizowałeś firmware Pentagrama lub samo się zaktualizowało ("samo" - np. przez dostawcę Internetu)?

Krzysztof Podstawa
  • Poziom 15  
    Pentagram jest mój, ZTE jest od dostawcy.

Napisze jak podłączyłem od początku jak kupiłem drugi router, czyli Pentagram jak w temacie.
    Z routera ZTE ZXA10 F460 gniazdo LAN, do Pentagram Cerberus P6363 gniazdo WAN.
    Konfiguracja polegała jedynie na przełączeniu w Pentagramie "Internet Connection Type" z PPPoE na DHCP i internet na Pentagramie działał jakieś 1,5 roku... Po czym dioda WAN przestała świecić, internetu brak, więc skonfigurowałem router tak aby komunikował się z ZTE przez WIFI. Wtedy musiałem zmienić soft, na TENDA US_W309R_V5.07.68_en, bo z oryginalnym softem Pentagram'a nie chciało to zaskoczyć.
    Obecnie Podłączyłem oba routery po LAN, skonfigurowałem i działa.
  • Poziom 5  
    Właśnie dotarłem do domu i zrobiłem tak jak mówiliście od modemu podłączyłem router pod LAN1 co prawda u mnie był to ostatni port a nie zaraz koło WAN i od routera do kompa za pomocą LAN 4. Gdy używam samego kabla to internet działa normalnie ale nie mogę wejść w ustawienia routera, natomiast gdy podłączam się przez wifi to internet nie działa i od razu jak włączam przeglądarkę to wyświetla się stronka z logowaniem do routera i znowu ten błąd "No ethernet cable connected to WAN port".
  • Poziom 15  
    Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
    Jak podłączysz kabel z modemu do WAN to świeci się kontrolka WAN na Pentagramie?
  • Poziom 5  
    Dioda od WAN po podłączeniu bardziej miga niż świeci bez przerwy.
  • Poziom 15  
    Nie pomyliłeś z diodą WLAN? Ta powinna migać, WAN powinna świecić.
  • Poziom 5  
    Mówiąc dosłownie dioda od WAN świeci ale co kilka sekund przygasa raz co 1s raz co 3s lub 5s

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

Podłączyłem jeszcze raz modem do routera za pomocą WAN i od rutera do kompa za pomocą LAN3 i z ciekawości zrestartowałem router za pomocą przycisku na routerze i teraz ja wchodzę w przeglądarkę to wyświetla mi się stronka do logowania do routera ale wyskoczył inny błąd " No internet access, please check your online settings".
  • Poziom 5  
    W końcu udało mi się poprawnie nawiązać z routerem po prostu gdy wyskoczył mi błąd " No internet access, please check your online setting" należało odłączyć modem od prądu i podłączyć go na nowo i wszystko już gra. Temat do zamknięcia.
    Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki