Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram Cerberus P6363 - Brak dostępu do internetu

21 Lut 2016 12:29 1599 15
 • Poziom 5  
  Witam.
  Na początek internet mam od Vectry a modem to Cisco EPC3010, dodam jeszcze że mam win 10. Podłączyłem modem do rutera do portu WAN a następnie router bezpośrednio z laptopem i w tym momencie zaczynają się schody. Wszedłem w ustawienia sieciowe i w protokole internetowym w wersji 4 (TCP/IPv4) włączyłem uzyskaj adres ip i DNS automatycznie (tak kazali w instrukcji), następnie wszedłem w przeglądarkę w celu skonfigurowania routera i wyświetla się stronka aby podać login i hasło ale na samej górze widnieje błąd "No ethernet cable conected to WAN port" i nie mam pojęcia co z tym zrobić bo kabel jest normalnie podłączony myślałem że może wina kabla i sprawdziłem na drugim ale to samo pokazuje. Proszę o pomoc bo nie wiem jak rozwiązać ten problem.
  Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki.
 • Poziom 31  
  Według instrukcji modemu, do jego portu Ethernet można dołączyć bezpośrednio komputer. Jeżeli jeszcze tego nie spróbowałeś, to zrób takie połączenie i napisz, jaki był efekt. Karta sieciowa komputera ma być ustawiona w tryb konfiguracji via DHCP.

  Krzysztof Podstawa
 • Moderator - Sieci, Internet
  Pokaż może print screena z tym błędem. Bierz pod uwagę że nie widzimy tego co wyświetla się na twoim ekranie.
 • Poziom 5  
  Gdy podłączam laptopa bezpośrednio do modemu to internet działa bez zarzutu.

  Pentagram Cerberus P6363 - Brak dostępu do internetu
 • Poziom 15  
  Na Pentagramie świeci się dioda WAN?
 • Poziom 31  
  Zatem część diagnozy mamy zrobioną. Czy z komputera możesz wejść do panelu zarządzania Pentagrama bez przeszkód?

  Zobaczyłem w Internecie ciekawy schemat połączeń tylnego panelu Cerberusa. Otóż wynika z tego schematu, że port WAN (niebieski) jest dedykowany dla sieci ADSL 2+, natomiast sieć kablową należy dołączyć do pierwszego portu switcha (żółtego LAN1, pierwszy z lewej obok WAN).

  Krzysztof Podstawa
 • Poziom 15  
  kpodstawa napisał:
  Otóż wynika z tego schematu, że port WAN (niebieski) jest dedykowany dla sieci ADSL 2+, natomiast sieć kablową należy dołączyć do pierwszego portu switcha (żółtego LAN1, pierwszy z lewej obok WAN).
  Ja mam tego Pentagrama podłączonego jako drugi router (pierwszy jest ZTE na światłowód od dostawcy internetu).
  Przez 1,5 roku działał na porcie WAN, a teraz nie można połączyć sieci przez ten port (dioda nie świeci).
  Podłączyłem do LAN, odpowiednio skonfigurowałem i działa w podsieci.
 • Poziom 5  
  Niestety nie ma mnie w tej chwili w domu ale jak będę wieczorem to spróbuje podłączyć od modemu do Lan1 i zobaczę co wyjdzie.
 • Poziom 31  
  michalb77 - może głupie pytanie: czy ostatnio nie zaktualizowałeś firmware Pentagrama lub samo się zaktualizowało ("samo" - np. przez dostawcę Internetu)?

  Krzysztof Podstawa
 • Poziom 15  
  Pentagram jest mój, ZTE jest od dostawcy.

  Napisze jak podłączyłem od początku jak kupiłem drugi router, czyli Pentagram jak w temacie.
  Z routera ZTE ZXA10 F460 gniazdo LAN, do Pentagram Cerberus P6363 gniazdo WAN.
  Konfiguracja polegała jedynie na przełączeniu w Pentagramie "Internet Connection Type" z PPPoE na DHCP i internet na Pentagramie działał jakieś 1,5 roku... Po czym dioda WAN przestała świecić, internetu brak, więc skonfigurowałem router tak aby komunikował się z ZTE przez WIFI. Wtedy musiałem zmienić soft, na TENDA US_W309R_V5.07.68_en, bo z oryginalnym softem Pentagram'a nie chciało to zaskoczyć.
  Obecnie Podłączyłem oba routery po LAN, skonfigurowałem i działa.
 • Poziom 5  
  Właśnie dotarłem do domu i zrobiłem tak jak mówiliście od modemu podłączyłem router pod LAN1 co prawda u mnie był to ostatni port a nie zaraz koło WAN i od routera do kompa za pomocą LAN 4. Gdy używam samego kabla to internet działa normalnie ale nie mogę wejść w ustawienia routera, natomiast gdy podłączam się przez wifi to internet nie działa i od razu jak włączam przeglądarkę to wyświetla się stronka z logowaniem do routera i znowu ten błąd "No ethernet cable connected to WAN port".
 • Poziom 15  
  Nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
  Jak podłączysz kabel z modemu do WAN to świeci się kontrolka WAN na Pentagramie?
 • Poziom 5  
  Dioda od WAN po podłączeniu bardziej miga niż świeci bez przerwy.
 • Poziom 15  
  Nie pomyliłeś z diodą WLAN? Ta powinna migać, WAN powinna świecić.
 • Poziom 5  
  Mówiąc dosłownie dioda od WAN świeci ale co kilka sekund przygasa raz co 1s raz co 3s lub 5s

  Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

  Podłączyłem jeszcze raz modem do routera za pomocą WAN i od rutera do kompa za pomocą LAN3 i z ciekawości zrestartowałem router za pomocą przycisku na routerze i teraz ja wchodzę w przeglądarkę to wyświetla mi się stronka do logowania do routera ale wyskoczył inny błąd " No internet access, please check your online settings".
 • Poziom 5  
  W końcu udało mi się poprawnie nawiązać z routerem po prostu gdy wyskoczył mi błąd " No internet access, please check your online setting" należało odłączyć modem od prądu i podłączyć go na nowo i wszystko już gra. Temat do zamknięcia.
  Za wszystkie odpowiedzi wielkie dzięki