Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki samochod kupić do 4 tys zł?

yamaha rex 21 Lut 2016 14:21 771 13
  • #1 21 Lut 2016 14:21
    yamaha rex
    Poziom 7  

Witam.

Rozglądam się za samochodem do 4 tys. Obecnie posiadam Mitsubishi Carisme 1997r 1.6 przez 7 lat wymieniłem w nim tylko pompę paliwa no i wiadomo klocki, olej, rozrząd to rzecz normalna a muszę zmienić bo po stłuczce nie opłaca się naprawiać. I tu moje pytanie na jaki? Moje typy to Mitsubishi Carisma II 2000r 1.6 lub 1.9
    Lancia Lybra 2000r 1.6
    Alfa romeo 156;)
    Bmw serii 3 lub 5 chociaż najmniej prawdopodobne ze się na Bmw zdecyduję. Proszę napisać coś o tych samochodach lub podać inne typy tez rozważę proszę nie pisać dołóż więcej kup coś innego bo poprostu mnie nie stać mam przeznaczone tyle i tyle chce wydać. Z góry dziękuję ;)

0 13
  • #2 21 Lut 2016 14:38
    marek1977
    Poziom 33  

Jeśli chodzi o wygląd z zewnątrz (kombi) i środek to Lybra jest według mnie na prawdę ładnym autem. Aby nie była skorodowana.

0
  • #3 21 Lut 2016 14:56
    yamaha rex
    Poziom 7  

Zapomnialem napisac ze w gre wchodzi sedan lub hatchback i nie ukrywam ze zalezy mi na klimie:)

Dodano po 3 [minuty]:

Wlasnie zapomnialem napisac ze w gre wchodzi tylko sedan lub hatchback :) i nie ukrywam ze na klimie mi zalezy;)

Dodano po 5 [minuty]:

Wlasnie zapomnialem napisac ze w gre wchodzi tylko sedan lub hatchback :) i nie ukrywam ze na klimie mi zalezy;)

0
  • #4 21 Lut 2016 14:56
    karolark
    Poziom 40  

Teraz mam też carismę 1,8gdi poprzednio galant 2,0 jednak to była wyższa pólka :-(
    Gdyby nie to że też po bumm nie opłacało się go remontować a musiałęm na gwałt coś mieć to bym szukał galanta.
    Alfe odradzam ma ją paru znajomych serwis zabija a jest się tam częstym gościem.

0
  • #5 21 Lut 2016 16:48
    marek1977
    Poziom 33  

Heh no z tymi alfami to jest dobry dowcip. Dlaczego właściciele alf nie mowia sobie po południu dzień dobry? Bo rano widzieli się w serwisie.

No coż jak nie możesz mieć kombo to przynajmniej nacieszysz oko środkiem :)

0
  • #7 21 Lut 2016 18:48
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

W lanci 1,6 za słaby , 1,8 awaryjny- variatory, najlepszy 2,0 i 2,4 5 cylindrów. Uwaga na korozje tylnej części progów i nadkola. Bardzo łądnie wykończone auto , często w alkantarze, a stan foteli wiele mówi o przebiegu, albo intensywności użytkowania. Notoryczne problemy z parowaniem szyby podczas opadów.
    O bmw za 4 tys zapomnij.
    Rozważ jeszcze porządny wóz w klasie średniej czyli daewoo leganza. Auto niedoceniane.

0
  • #8 21 Lut 2016 20:53
    yamaha rex
    Poziom 7  

Generalnie to chodzi mi o to zeby auto nie stalo wiecznie u mechanika jakos nie mam przekonania do daewoo fordow fiatow i alfy wyzej wspomnianej szukam czego do jazdy duzo jezdze dziennie okolo 100-130km i dlatego zalezy mi na klimie w lato stajac w korku czuje sie jak bym siedzial tam za kare:)

0
  • #9 21 Lut 2016 20:57
    karolark
    Poziom 40  

Pomyśl nad Galantem duże wygodne 2,0 w trasie palił poniżej 9l - 95
    Za 3-4 można trafić dość przyzwoity.

0
  • #11 21 Lut 2016 21:09
    marek1977
    Poziom 33  

Na zewnątrz ładny, ale w środku do lybry to mu daleko

0
  • #12 21 Lut 2016 22:21
    steganos
    Poziom 29  

Akurat jeśli chodzi o Forda moja ciotka ma Focusa jedynkę od 5 lat bez żadnej awarii ja mam dwójkę też bez awaryjny ale nie twój budżet.

0
  • #13 21 Lut 2016 22:22
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

yamaha rex napisał:
    Generalnie to chodzi mi o to zeby auto nie stalo wiecznie u mechanika jakos nie mam przekonania do daewoo fordow fiatow i alfy

Widzę, że opierasz sie na obiegowych opiniach. Lancia to koncern fiata i co? Leganza to bardzo porządny wóz z niskimi kosztami utrzymania. Na lanosy tez nikt nie narzeka. Może daewoo leganza nie jest ładny , ale duży , bezpieczny i wygodny na trasy.. Zapewniam Cię, że szybciej bym kupił fiata w dobrym stanie niz BMW za 4 tys. i tym się kieruj, a nie obiegowymi opiniami .
    Libra tez jest OK, ale nie z silnikiem 1,6. Galant to jedno z ładniejszych aut z tamtych lat. ( miałem kiedyś sigmę 3,0), ale zapomnij, że za 4 tys kupisz "lalkę". Będzie z dziurawymi nadkolami i progami.
    Ogólnie to nie wybrzydzaj za ta kwotę. Kup co bedzie w najlepszym stanie technicznym. I tu najszybciej kupisz lybrę i leganzę, bo wszyscy myslą , że to jakieś badziewie. Rozważ jeszcze sonatę III technicznie bardzo dobre auto, a nie grzeszące urodą.

0
  • #14 23 Lut 2016 20:54
    steganos
    Poziom 29  

Dokładnie, np focus mk2 ma najlepsze właściwości jezdne w klasie i sporo Volvo ma takie same zawieszenie i nie tylko a Volvo dobre co nie. Na pewno nowe Fordy są lepsze od Volkswagena. To moja subiektywna opinia, oparta na doświadczeniach z tymi markami.

Dodano po 54 [sekundy]:

Ap ropo mój ojciec ma Fiata Brava 1999r, jedna awaria przez 17 lat naprawiona w domu.

0