Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jakim silnikiem kupic mazde 6 ll

Renscenmen 21 Lut 2016 14:41 723 10
  • #1 21 Lut 2016 14:41
    Renscenmen
    Poziom 4  

Witam. Z jakim silnikiem kupic mazde 6.

0 10
  • #2 21 Lut 2016 16:24
    arekb81
    Poziom 25  

Na pewno z benzynowym, tym bardziej jeśli to ma być używany samochód.

1
  • #3 21 Lut 2016 16:47
    eurotips
    Poziom 35  

Nie ma na rynku wtórnym mazd 6 po lifcie z silnikiem benzynowym, trafienie takiego auta graniczy z cudem, wszystko to 2.0 w dieslu z filtrem cząstek, to już lepiej celuj w M6 I generacji, masz praktycznie to samo ale bez tego filtra.

0
  • #4 21 Lut 2016 17:02
    arekb81
    Poziom 25  

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Wszedłem na najbardziej znany portal aukcyjny i znalazłem 147 szt.

Link

2
  • #5 21 Lut 2016 17:09
    eurotips
    Poziom 35  

arekb81 napisał:
    Ciekawe rzeczy opowiadasz. Wszedłem na najbardziej znany portal aukcyjny i znalazłem 147 szt.

Link

To teraz daj linka która z nich ma podłogę przez którą nogi kierowcy nie dotykają asfaltu,
    pamiętaj że dla Mazd Polonez był wzorem jeśli chodzi o korozję.

0
  • #6 21 Lut 2016 20:21
    Renscenmen
    Poziom 4  

Jakie silniki sa najmniej awaryjne w mazdzie l ?

0
  • #7 21 Lut 2016 20:30
    Aleksander_01
    Poziom 39  

Renscenmen napisał:
    Jakie silniki sa najmniej awaryjne w mazdzie l ?

Nowe zakupione w autoryzowanym serwisie.

0
  • #8 22 Lut 2016 07:33
    cirrostrato
    Poziom 36  

Renscenmen napisał:
    Nie sądzę aby elektroda.pl była najbardziej miarodajnym miejscem na to pytanie, już prędzej Mazda Speed.

0
  • #9 22 Lut 2016 07:44
    eurotips
    Poziom 35  

cirrostrato napisał:
    Renscenmen napisał:
    Nie sądzę aby elektroda.pl była najbardziej miarodajnym miejscem na to pytanie, już prędzej Mazda Speed.

Dlaczego? jeżdżę Mazda6 z 2.0 dieslem bez filtra i na trasy doskonały samochód, też szukałem z silnikiem benzynowym ale to utopijny plan, a tak nawiasem mówiąc to właśnie dlatego Mazda przyciąga do siebie jak lep na muchy bo niektóre egzemplarze można kupić naprawdę tanio w młodym roczniku i kto nią jeździ wie skąd bierze się ta "okazyjna" cena i na giełdzie boki można zrywać z gości co próbują wcisnąć że "w internecie widzieli taki sam o połowę tańszy"
    Jeden wtrysk w ASO kosztuje 8 tys /szt a jest ich szt 4, regeneracja jednego to 2 tys jedna sztuka więc szukajcie sobie "okazji" życzę powodzenia.
    Wszyscy o tym wiedzą bo nawet na Onecie o tym się dowiesz stąd parcie na Mazdy z silnikiem benzynowym ale taka jest jedna na sto w ogłoszeniach tylko koniecznie obejrzyj ją z bliska zanim kupisz.

0
  • #10 22 Lut 2016 13:58
    cirrostrato
    Poziom 36  

Mnie najbardziej frapuje pytanie dlaczego coraz młodsze samochody są coraz bardziej skomplikowane i zawodne, mam Mazdę 626 2.0D, przyznaję, że są w nich problemy z korozją tylnych nadkoli (na razie nie u mnie, zalałem wymyślonym samodzielnie ,,koncentratem antykorozyjnym'' tylne nadkola i nie tylko i na razie mam spokój, autko z końcówki po lifcie czyli 2001r) ale reszta nie sprawia (jak na ten rocznik) problemów, wymiana kompletu amortyzatorów w okolicach 200tys. (zaczęły ,,rosić'') to chyba normalka, dwumasa spokojna, wtryski działają, akumulator jeszcze z poprzedniej Mazdy dobija dziesięciu lat (można go spokojnie odłączyć i nic się nie zawiesi po powtórnym podłączeniu), odpala bez problemów a pije 6,5l ON, silnik od 6-ciu lat nie myty i suchy itd itd. Dlaczego nie można kontynuować dobrej sprawdzonej konstrukcji montując tylko w nową karoserię. Też się chciałem za jakiś czas przesiąść do szóstki, teraz mam poważne wątpliwości.

0
  • #11 22 Lut 2016 14:49
    eurotips
    Poziom 35  

O jakich wtryskach kolega pisze? 626 to silnik DiTD z pompą wtryskową, a Mazda6 to CiTD z Common Rail więc porównanie zupełnie nie na miejscu.
    A skąd bierze się ta elektronika i ułomność nowoczesnych silników? a mówi coś koledze Euro5? a afera VW? o DPF to może większość słyszała ale na słowo AdBlue to już wielkie oczy a mój sąsiad na benzynowym VW Bluemotion nakleił...
    No ale poczekajmy na finał poszukiwań Mazdy z silnikiem benzynowym,
    ponad setka wystawiona na znanym portalu, tylko siadać i ....

...podnosić tyłek z asfaltu :P

0