Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniden UBC355CLT - pierwsze uruchomienie

Uniden UBC355CLT NSZ 25 Lut 2016 23:28 6813 38
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Uniden UBC355CLT NSZ napisał:
    a w dipolu jaki jest max zasięg odbioru w km korespondencji w dobrych warunkach?

W tym wypadku też nikt jednoznacznej odpowiedzi nie da ponieważ każdy ma inne warunki antenowe. Chodzi o zabudowę, przeszkody terenowe, wysokość zawieszenia anteny, a nawet wilgotność gruntu i oczywiście odległość między antenami- czytaj nadawcza od odbiorczej.

Jak mocno zależy Ci na odbiorze rzeczonych służb to zainwestuj w antenę kierunkową YAGI.
    hobbyelektronik
    Poziom 27  
    Mam pytanie do Uniden UBC355CLT NSZ odnośnie pochodzenia tego skanera,
    bo słyszałem że UNIDEN montuje je we Vietnamie. Zerknij z łaski swojej co tam z tyłu na obudowie piszą? Na folderze reklamowym jest wymijająca informacja ,że skaner jest wymyślony i skonstruowany w Japonii.

pozdrawiam............
    Uniden UBC355CLT NSZ
    Poziom 6  
    kriss51 napisał:
    a w dipolu jaki jest max zasięg odbioru w km korespondencji w dobrych warunkach?

W tym wypadku też nikt jednoznacznej odpowiedzi nie da ponieważ każdy ma inne warunki antenowe. Chodzi o zabudowę, przeszkody terenowe, wysokość zawieszenia anteny, a nawet wilgotność gruntu i oczywiście odległość między antenami- czytaj nadawcza od odbiorczej.

Jak mocno zależy Ci na odbiorze rzeczonych służb to zainwestuj w antenę kierunkową YAGI.

Czy antena typu YAGI do wzmacniacza GSM nadaje się? bo on też jest kierunkowa przecież, tylko ciekawe jak tam z tymi MHz!

Dodano po 4 [minuty]:

hobbyelektronik napisał:
    Mam pytanie do Uniden UBC355CLT NSZ odnośnie pochodzenia tego skanera,
    bo słyszałem że UNIDEN montuje je we Vietnamie. Zerknij z łaski swojej co tam z tyłu na obudowie piszą? Na folderze reklamowym jest wymijająca informacja ,że skaner jest wymyślony i skonstruowany w Japonii.

pozdrawiam............

Tak kolego piszą o Vietnamie i Japonii!!
    kriss51
    Czy antena typu YAGI do wzmacniacza GSM nadaje się? bo on też jest kierunkowa przecież, tylko ciekawe jak tam z tymi MHz!

Dokładnie nie rozumiem pytania. Anten nie robi się do wzmacniacza, ale jak się domyślam chodzi o antenę kierunkową GSM. Odpowiedź brzmi że absolutnie taka antena nie nadaje się na pasmo 2m. Kolosalna różnica częstotliwości. Dwie różne bajki :D .
    Uniden UBC355CLT NSZ
    Poziom 6  
    kriss51 napisał:

Dokładnie nie rozumiem pytania. Anten nie robi się do wzmacniacza, ale jak się domyślam chodzi o antenę kierunkową GSM. Odpowiedź brzmi że absolutnie taka antena nie nadaje się na pasmo 2m. Kolosalna różnica częstotliwości. Dwie różne bajki :D .

Tak myślałem, że się nie nadaje czyli jak zbudowac taką antenęn czy są jakieś gotowe do kupienia? Wiesz może o co chodzi koledze ''hobbyelektronik'' z tym skanerem?
    kriss51
    jak zbudowac taką antenęn

W sieci są kalkulatory do obliczania yagi.

Wiesz może o co chodzi koledze ''hobbyelektronik'' z tym skanerem?

Też się nad tym zastanawiałem i też nie wiem.
    Uniden UBC355CLT NSZ
    Poziom 6  
    kriss51 napisał:

Dzięki za inf., a możesz się odnieść do treści kolegi ''hobbyelektronik"!
    Uniden UBC355CLT NSZ
    Poziom 6  
    kriss51 napisał:

Dzięki za inf., a możesz się odnieść do treści kolegi ''hobbyelektronik"!

chodzi o kraj pochodzenia tego skanera
    lesnicki76
    Poziom 10  
    INSTRUKCJA UNIDEN UBC355CLT po polsku rozszerzona!!
    Sam osobiście wiele szukałem i znalazłem coś takiego!!

http://www.alan.pl/radiokomunikacja/media/down/produkty/d49f4d_skaner_355m.pdf

Jest to opis ALBRECHT AE355M ale jest bliźniakiem UNIDEN UBC355CLT

Moderowany przez c2h5oh:

Autor tematu zakończył przygodę z elektrodą w lutym 2016 roku więc temat przestał Go interesować.
    Regulamin punkt 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.