Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eberspacher D1LC compact - Zewnętrzny czujnik temperatury

21 Lut 2016 15:30 1842 1
  • Poziom 2  
    Witam
    Skasowałem część tematu gdyż udało się rozwiązać problem wyłączania się urządzenia powodem była zapowietrzona pompka.Dzisiaj udało się ogarnąć temat i działa idealnie,połączenie elektryczne zrobiłem bezpośrednio z aku bo pobór prądu jest za duży na regulator od solara 10A , a D1LC bierze przy rozruchu ponad 20A.Pozostał jeszcze temat zewnętrznego czujnika temperatury
    czy przy jego dodaniu czujnik wewnętrzny odpinamy czy zostawiamy-urządzenie to D1LC Compact 12V 1800W Nr25 1976 156630BA.
    Dzwoniłem do Eberspachera to serwisant twierdził że nie odpinamy,ale dzisiaj robiłem próbę i urządzenie z podłączonym czujnikiem zewnętrznym ustawionym przy wylocie przewodu z ciepłym powietrzem cały czas chodziło.Więc proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany wszystko działa jak powinno.Serwisant miał rację czujnika wewnętrznego nie odpinamy.Wolny przewód szary z wiązki łączymy z białym od czujnika zewnętrznego a brązowo-biały z wiązki, który jest wpięty w wyłącznik potencjometryczny łączymy z brązowym od czujnika zewnętrznego oczywiście bez odpinania go od wyłącznika.
    Tym samym kończę temat i pozdrawiam.