Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Namiastka kina w trudnych warunkach :)

21 Lut 2016 15:38 1167 10
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam nietypową sprawę.
    Ostatnio mocno szarpie mnie w stronę filmu i kina. Chciałbym więc kupić jakiś zestaw audio który dźwiękowo będzie choć trochę lepszy niż ten z telewizora.
    Niestety, jest sporo ograniczeń na które nie bardzo mam wpływ :

-Pierwsze to cena. Powiedzmy do około 2000 zł.
    -Następnie, pomieszczenie które ma około 20m2 ale jest tak kiepsko konfigurowalne, że nie wiem jak powieszę zestawy tylne ze względu na meble. Jakiekolwiek standy odpadają ze względu na dzieci.
    -Dzieci, to jest główny problem, dlatego najlepiej żeby zestawy głośnikowe były małe (przednie i centralny i tak będzie zawieszony na ścianie). Problemem będzie subwoofer który jakoś muszę schować w kąt.

Zestaw będzie używany głównie do filmu i codziennej pracy z telewizorem. Muzyka, wiadomo też ale o to tak nie chodzi. Ze względu, że mieszkam w bloku to nie będą wykorzystywane do rykowiska na potężną skalę.
    Zestawy na które tak z marszu spojrzałem to Logitech Z906, coś z Edifiera i jakieś plastiki typu all in one.
    Nie bardzo zależy mi na radiu ani napędzie optycznym więc wszystko w jednym mogło by odpaść chyba, że myślicie inaczej...
    Celowo nie piszę tu o amplitunerze i kolumnach bo to nie ta półka cenowa...
    Pod zestaw będzie podpięty optykiem laptop i takie samo połączenie będzie w przypadku telewizora chyba, że zestaw nie będzie wyposażony w te wejścia.
    Jeżeli nie będzie możliwości zakupu za te pieniądze zestawu 5.1 biorę pod uwagę też 2.1.
    Podajcie oczywiście Swoje propozycje.

Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. Wiem, że podane zestawy, pomieszczenie jak i kasa to nie High End ale dużooo kompromisów i jestem tego świadomy.
    I tak wszystko zagra lepiej niż głośniki wbudowane w telewizor :)...

Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Jeśli nie podpinasz tylnych głośników nie ma sensu kupowania kina domowego. Zainwestuj w stereo.
    Yamaha AS301 do tego Magnat Quantum 673 lub Dali Lektor 2. Przetestuj zestawy bez subwoofera. Zawsze go możesz dokupić
  • Poziom 11  
    Rozumiem o co Ci chodzi. Też chciałbym skompletować coś w tym stylu ale mam dwóch małych łobuzów w domu i przez to zmuszony jestem wybrać coś małego. Chyba, że widzisz inne rozwiązanie problemu? Zestawy komputerowe i sprzęt all in one podałem jako ostateczność... Może soundbar?

Słuchajcie, chodzi mi w skrócie o to, że chcę przyjemnie obejrzeć i "posłuchać" głównie filmu. Prawdopodobnie nie będę miał możliwości na instalację wielokanałową oraz dochodzą dzieci które muszę brać pod uwagę żeby sprzęt mógł czuć się bezpieczny 😊...
  • Poziom 32  
    klkck wybierając "kino domowe" bez tyłu, lub w sumie głośniki komputerowe Logitech widać, że nie stawiasz, ani tak naprawdę na kino, ani na muzykę, ani tym bardziej na jakość dźwięku.

klkck napisał:
    ... Może soundbar?

Słuchajcie, chodzi mi w skrócie o to, że chcę przyjemnie obejrzeć i "posłuchać" .

Ani film, ani muzyka. Jeśli wydanie 2 tys na sounbar, oby tylko nieco lepiej słyszeć telewizor, jest dobrym interesem to okej , bierz ;)
    Wspomniany zestaw jak Yamaha AS301 do tego Magnat Quantum 673, lub z Onkyo tx8020 ( też ma optyczne wejście dla tv) to normalne pełne brzmienie, Twoje propozycje przy tym to ledwie marna namiastka.
  • Poziom 11  
    LOCOLOCO - Niestety ten Philips jest poza moim zasięgiem cenowym.
    k52 - Zastanowię się nad amplitunerem stereo. Tylko problem jest z rozstawieniem kolumn. Najlepiej żeby wisiały na ścianie. Jak mam je wrzucić na szafę to bez sensu. Musiałbym usiąść i zobaczyć co da się przestawić w pokoju żeby dobrze ustawić zestawy głośnikowe. Może uda upchać się 5.1 :)... Ciężko będzie...

Wiem i zdaję sobie sprawę z tego, że to co podałem to dość średnie rozwiązanie ale muszę to jakoś wszystko zamontować w pokoju a i zabezpieczyć przed dzieciakami.
  • Poziom 32  
    klkck napisał:
    Najlepiej żeby wisiały na ścianie.

To nie jest najlepiej ;)
    Jak planujesz kolumny podstawkowe to jak gdzieś na ścianie to na specjalnych regulowanych uchwytach, wysięgnikach.
  • Poziom 11  
    Ja wiem, że lepiej było by znaleźć miejsce na podstawki ale po prostu tego miejsca nie mam, niestety. Zobaczę co się da zrobić. W planach jest delikatne odświeżenie dużego pokoju więc może uda się wygospodarować trochę więcej miejsca na zestawy głośnikowe...
  • Poziom 11  
    Przy najbliższej okazji postaram wybrać się do jakiegoś salonu audio, żeby odsłuchać różne systemy. Może coś wpadnie w oko lub ucho :)... Dzisiaj miałem dostęp tylko do Logitecha więc odsłuchałem go ponownie. Poustawialiśmy z kuzynem zestaw w miarę według zaleceń systemu 5.1, podłączyliśmy komputer z zestawem za pomocą optyka i skonfigurowaliśmy delikatnie barwę dźwięku za pomocą wbudowanego w kartę dźwiękową korektora i pogrzebaliśmy w ustawieniach głośności poszczególnych kanałów, żeby jakoś wszystko zgrać ze sobą. Pomieszczenie było małe i za ścianą rodzina i sąsiedzi więc głośność była na umiarkowanym poziomie. Do odsłuchu posłużyły sample 5.1 i jakieś trailery zaciągnięte z internetu.
    Wiem, że to zestaw komputerowy a ja i tak nie mam odniesienia do porządnego zestawu nagłośnienia kina domowego ale zestaw mnie zaskoczył i to bardzo pozytywnie. Nie sądziłem, że w kinie może tak dobrze zagrać. Dynamika i przestrzenność dźwięku naprawdę zaskakuje już przy niskiej głośności. Delikatna korekcja equalizerem spowodowała, że satelity zaczęły grać dużo szerszym pasmem, i w końcu usłyszałem w nich tony wysokie... Jeżeli chodzi o muzykę to nie było super ani nie było źle. Tak standardowo...
    Gdybym miał je kupić po pierwszy odsłuchu jaki zaprezentował mi kuzyn (bęc, łup, łup, bęc, jebz, jebz) to nigdy w życiu ale gdy się je trochę "popieści" to mając na uwadze cenę i to do czego zostały zaprojektowane to myślę, że grają naprawdę dobrze...
  • Poziom 11  
    Witam ponownie. Dużo czytałem i próbowałem dojść do jakichś wniosków no i stwierdziłem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :)... czyli nic nowego... Wiem, że teraz wyjdę dość sporo ponad zakładany budżet ale z takich małych zestawów zauważyłem Harmana/Kardona HKTS 16. To już w ogóle nie mam pojęcia jak gra. Może by pójść w coś takiego względnie podobnych zestawów? Patrzyłem też coś skompletować z małych "podstawkowców" ale 4 takie kolumny + centralny + subwoofer to wychodzi cena powyżej 2500zł, chyba, że coś skompletujecie. Do Harmana i tak musiałbym dokupić amplituner czyli znowu musielibyście odrobić za mnie lekcję :). Macie większe pojęcie ode mnie i mniej więcej wiecie jak z czym zagra dlatego szukam porady u Was koledzy...
    Sorry Panowie, ze tak latam po tylu rodzajach rozwiazan ale i tak czeka mnie przemeblowanie i remont salonu wiec moze zmiesci sie cos wiecej niz Z906...
  • Poziom 1