Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Lenovo X220 - touchpad - naprawa - pokrywka sensora

lordwader 21 Lut 2016 17:54 1002 2
  • Lenovo X220 - touchpad - naprawa - pokrywka sensora

Poziom 11  

witam, chciałbym wymienić w swoim Lenovo X220 nakładkę na touchpad z uwagi na wysoki stan zużycia. nabylem nową nakladkę (pokrywkę touchpada) ale rodzi mi się pytanie czym skleic samą płytkę sensoryczną z pokrywką touchapa?
    Proszę o jakies informacje co mogę wykorzystac do tego celu.
    W zalaczniku przesylam zdjęcie samej nakładki.

0 2
    Poziom 28  

Cienka dwustronna taśma klejąca? Ewentualnie delikatny klej silikonowy.

0
    Poziom 11  

Do ponownego przyklejenia nic nie trzeba dodatkowo żadnego kleju.
    Rozdzielenie i wymiana nie jest trudne, aczkolwiek robi się trochę gorąco.
    Płytka stykowa jest pokryta warstwą kleju termoaktywnego. I tak jest sklejona z plastikowym klawiszem. Nie ma dodatkowych zatrzasków.
    klej się uaktywnia w temp ok 60*C
    Płytkę od plastiku można oddzielić podgrzewając ( nawet suszarką). Grzejemy od strony plastiku i od strony płytki. Potem delikatnie podnosimy za jeden narożnik i podkładamy np plastikowy otwierak.
    i grzejemy dalej starając się aby podmuch już trafiał pomiędzy płytkę a plastik. dalej grzejemy i delikatnie podnosimy. Klej zaczyna być lepki i odpuszcza.
    gdy oddzielimy płytkę touchpada od plastiku. potem grzejemy chwilkę płytkę, klej znów zaczyna się uaktywniać stając się lepki. (podgrzać chwilkę też należy nowy plastik aby nie był zimny) Następnie wkładamy płytkę do nowego plastiku touchpada. Czekamy, aż wystygnie i gotowe. Klej skleił płytkę z klawiszem.

Jeśli pomogłem kliknij pomógł.

3