Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BIZHUB PRO C500 - Krzywo pobiera lub drukuje

andrzej.4support 21 Feb 2016 19:45 1557 6
 • #1
  andrzej.4support
  Level 9  
  Witam,
  jak w temacie, walczę już od miesiąca z problemem krzywego druku, tzn, drukarka zarówno z podajników 1,2,3 oraz z zew podajnika LCT w chwili zadruku lewa strona jest wyżej od prawej dokładnie o 1 mm. Po przeprowadzeniu wyrównania tacy w duplexie również to samo. Wygląda to jak by drukarka jedną stronę kartki wciągała lub zadrukowywała wcześniej dokładnie o 1 mm. Nie mam pomysłu już gdzie szukać, czy jest to kwestia ustawień w trybie 36 ? Bardzo proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję za jaką kolwiek podpowiedź :(

  Pozdrawiam
 • #2
  alcaster
  Level 14  
  Wydruk w formie "face up" czy przechodzi przez duplex ?
 • #3
  andrzej.4support
  Level 9  
  Witam, bardzo dziękuję za chęć pomocy, wydruk na grubym papierze (280, 300g) oczywiście z podajnika LCT w opcji Face Up, ponieważ Face Down nie przechodzi na tak grubym medium. Niestety nawet podczas wyrównywania tacy na zwykłym papierze A4 w opcji duplex również się krzywi o 1 mm. Reasumując, druk na każdym papierze zarówno w dupelex jak i Face Up jednostronnym jest o 1 mm z jednej strony niżej. Z tego co szukałem wyczytałem, że chyba można to zrobić w trybie 36 w "Image adjustment menu", ale tam jest tyle opcji… że można więcej rozstawić niż naprawić ;)
  Z góry dziękuje

  Pozdrawiam serdecznie
 • Helpful post
  #4
  Jonek2002
  Level 14  
  Witam

  Po wyjechaniu transportem z maszyny na wysokości poziomego transportu jest regulacja krzywizny obrazu jak mnie pamięć nie myli to aż po 3 mm prawo lewo.
  proszę spróbować tym wyregulować
 • Helpful post
  #5
  alcaster
  Level 14  
  Jeżeli fizyczne ustawienia jak kolega powyżej zasugerował nie pomogą to proponuje zajrzeć do programu Command Workstation obsługującego kontroler Fiery i poszukać ustawienia "skew adjustment"
  Można tam ustawić przekos obrazu zarówno dla pierwszej strony jak i duplex + dla każdej kasety z osobna.

  Powodzenia
 • #6
  andrzej.4support
  Level 9  
  Bardzo dziekuje za pomoc, Jonek2002 czy ta śrubka jest po wyjechaniu całym ADU, czy muszę go demontować? Mógłbym prosić o jakieś wskazówki w którym miejscu się znajduje, z góry ślicznie dziękuje :)
  alcasater Tobię również dziękuję za pomoc, jeżeli regulacja nie pomoże spróbuję przestawić w CWS, dam znać czy pomogło,

  Pozdrawiam
 • #7
  Jonek2002
  Level 14  
  Witam

  Jak wyjedziesz ADU to śrubka jest od tyłu. Aha jeszcze chyba są dwie do poluzowania na tylnej ściance wystarczy otworzyć tonery i dojście jest lepsze Powodzenia