Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa głośnika przenośnego

21 Lut 2016 21:50 813 15
  • Poziom 5  
    Witam ,chciałbym zrobić przenośny głośnik i o to pytanie czy jeśli wezme płytkę od starych głośników komputerowych i zamiast nich podepne głośnik 80w ?czy zdziala to egzamin ?zasilanie aku 12v
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    zadziałać zadziała nie wiem tylko po co głośnik 80w bo głośniki komputerowe stare wiec zakładam że 2.0 mają co najwyżej kilka wat mocy
  • Poziom 5  
    No dokładnie . A gdybym chciał zrobić głośnik przenośny z głośnika jakiegoś estradowego 450w ? To czy pod radiem samochodowym by dalo rade ? + aku 12v ?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    tak da radę tylko po co 450W? radia samochodowe najczęściej mają ~40w więc nie rozumiem po co głośnik 450W co ma on dać ?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Tylko po co to pytanie bo nie zmienia ono faktu że to bezsens
  • Poziom 5  
    Bo tylko taki głośnik mam obecnie

Dodano po 7 [minuty]:

A.czy chińskie to nie mam pojęcia nie ma naklejki na magnesie .. Chodzi Mi głównie o głos żeby grało głosno i czysto , na aku 12v ,może grać z 1-2godz nie istotne :)
  • Poziom 14  
    skoro nie ma naklejek ni nic to znaczy że jest to chińczyk i na bank nie ma takiej mocy
    a jeśli ma być głośno to patrz na sprawność im wyższa tym głośniej zagra przy takiej samej mocy
  • Poziom 5  
    A jak ją mogę to podłączyć ? Radio mogę bezpośrednio podłączyć pod akumulator ?
  • Poziom 39  
    Same radio samochodowe będzie miało większą moc niż ta płytka ze starych głośników komputerowych tak myślę.
    A pod akumulator podłączyć możesz.
  • Poziom 5  
    No dobrze ale jak mam to podłączyć wszystko ?
  • Poziom 39  
    To może od początku co do czego chcesz podłączyć? Daj zdjęcia co masz i jak to widzisz.
  • Poziom 5  
    A więc tak , radio samochodowe 4x80w bodajże chce je podłączyć bezpośrednio pod akumulator do tego podlaczyc ten głośnik 450w , tylko nie bardzo wiem jak są wyjścia z radia ?
  • Poziom 5  
    A jak podłączyć pod akumulator radio ? Które to kqble do +- i czy zadziała tak ?
  • Poziom 39  
    Adam-T napisał:
    Daj zdjęcia ...

Czy my ze szklanej kuli mamy wiedzieć jakie masz radio i jakie kable z niego wychodzą.
    Przeważnie czerwony i żółty do plusa czarny do minusa.