Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Segate ST320413A (20GB) Bad sector podczas dokładnego skanowania..

22 Lut 2016 00:12 513 2
  • Poziom 7  
    Witam.
    Otrzymałem stary dysk Segate ST320413A (20GB).
    Trochę się namęczyłem za nim udało się znaleźć odpowiednie sterowniki i go uruchomić ale jak już to się udało to zrobiłem test programem HDtune.
    Podczas dokładnego skanowania rozpoznano jeden bad sector.
    Natomiast podczas skanowania szybkiego (opcja quick start), nie wykryto żadnego bad sectoru. Skanowania były kilkakrotnie powtarzane.

Pytanie teraz czy można coś z tym robić, jeśli tak to co i w jaki sposób?

Poniżej wstawiam screen z skanowania dokładnego.

Segate ST320413A (20GB) Bad sector podczas dokładnego skanowania.. Segate ST320413A (20GB) Bad sector podczas dokładnego skanowania..

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady
  • Poziom 10  
    Przeskanuj go MHDD, poszukaj bo nie pamiętam już dobrze jak go trzeba było ustawiać do naprawiania dysków (ustawiało się "REMAP" na on, więcej nie pamiętam dawno nie musiałem używać). Ogólnie jeżeli to błąd logiczny to MHDD go naprawi jeśli fiznyczny to relokuje o ile będzie miał gdzie ewentualnie oznaczy. Pytanie tylko czy jest sens się męczyć z dyskiem tak leciwym i zmęczonym.

Wiedziałem że gdzieś jest temat o MHDD https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4147863#4147863
  • Poziom 7  
    Dziękuję za poradę, wszystko już przygotowałem ale niestety dysk nie wytrzymał i już przy próbie podłączenia się zatracił, nie dawał już znaku życia - złom..