Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuning głośnika przenośnego ION IPA56 "BLOCK ROCKER"

adzioo1990 22 Lut 2016 05:49 534 1
 • #1 22 Lut 2016 05:49
  adzioo1990
  Poziom 7  

  Witam !

  Mam nadzieję że to będzie bardzo proste pytanie dla miłośników elektroniki i dźwięku.
  Posiadam urządzenie przenośne ION IPA56 które ma wbudowany głośnik tonów średnich i niskich 8 cali - 22 W lub 15 W RMS z 1 % THD. Głośnik nie daje rady, charczy i trzeszczy. Wiem, że z tej skrzynki można wyciągnąć więcej dlatego chciałbym wymienić głośnik (lub obydwa - wysokich tonów też? ) i tu pytanie od kompletnego laika. Czy wystarczy wymienić głośnik na lepszy jakościowo - większą mocą ? Czy to urządzenie musi posiadać także wzmacniacz który także należałoby wymienić lub też od wzmacniacza należałoby zacząć ?

  Jakieś propozycje głośników ? Kasa nie gra specjalnie roli także niech poniesie was fantazja, bo kocham czysty silny dźwięk bez sprzężeń a nie zabawę w zrób trochę ciszej bo na tym kawałku już trzeszczy.

  0 1
 • #2 22 Lut 2016 11:30
  KStanek
  Poziom 22  

  Jeśli trzeszczy i charczy to tak jak by nie wyrabiał wzmacniacz, bo przy tym obciążeniu powstają duże zniekształcenia. Wydobądź ze środka elektronikę, zobacz na czym jest zbudowany wzmacniacz, zapewne jakiś TDA bo chyba z budżetem na STK by nie pozwoliło. Zobacz w datasheet parametry i przy jakim obciążeniu co można uzyskać, dopiero będziesz wiedzieć jaki możesz zastosować inny głośnik. Możesz też podpiąć zewnętrzną kolumnę o tej oporności zamiast tego głośnika i przekonać się czy na pewno głośnik jest za słaby. Ja raczej obstawiał bym że wzmacniacz nie wyrabia.

  0