Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus N61VG - Błąd Windows Update

22 Lut 2016 13:29 654 2
  • Poziom 7  
    Hm, a miało pójść łatwo. Awaria starego, więc instaluje Windows 7 Home Premium x64 na nowym WD 320GB. Poszło fajnie, sterowniki większość były, resztę doinstalowałem, no i system chodzi fajnie. Instalowanie potrzebnego softu i na koniec zostawiłem aktualizacje i tu problem. Windows update w ogóle nie działa. Po ustawieniu na automatyczne instalowanie, przez pół dnia nie znalazło nic, nie dzieje sie nic, a potem wraca do stanu czuwania i nie szuka w ogóle. W procesie był aktywny instalator update, bo jego użycie RAM, nawet do 2 GB, a użycie procesora stoi stale i niezmiennie na 50%. Po zostawieniu laptopa w spokoju na cały dzień, żeby miał czas na zaktualizowanie nic. A zużycie RAM i procka tak samo duże. Wyłączam automatyczna i przechodzę na tryb ręczny. Zużycie teraz w normie ale po ręcznym włączeniu dzieje sie tak samo jak wcześniej, zużycie drastycznie wzrasta ponownie i przez 1-2 godz nie znajduje aktualizacji, zawieszone jakby(dziwne, bo użycie procesora stale 50 % na proces svchost odpowiedzialnego za update). Ok, nie da sie, to szukam porad na necie. Znalazłem na stronie Windows program do automatycznego naprawiania problemów Updatera(WindowsUpdateDiagnostic). Włączałem go ze 20 razy i takie same błędy:

No raz tylko, wyskoczyło, ze naprawiło błąd na czerwono, a później problem i tak pozostał.

Spróbowałem innego sposobu stąd Microsoft. Trzeba ściągnąć SubinACL tool i zrobić automatyczny skrypt "reset.cmd". Ok, robie według instrukcji z tej strony i errory:

Errory były ale nóż, a jednak nie, dalej zawias Updatera. Z opisu wygląda, że problem z uprawnieniami, więc robiłem to też z odblokowanego konta Administratora i dokładnie te same błędy. Już nie wiem, problem niby zdefiniowany, ze chodzi o uprawnienia ale te modyfikacje nie pomagają. Spróbowałem również innego skryptu w razie jakby z tym co podałem były problemy(skrypty były w odnośniku na blog z owej strony Microsoftu). Błedy przy odnajdywaniu kluczów rejestru i same errory i dalej to samo, czyli kiepsko. No jeszcze żaden Windows mi takie kuku nie robił. System świeżutki, a i jeszcze go potraktowałem Defenderem ale jest OK. Help

Instalacja innej wersji 7 pomogła.
  • Poziom 39  
    To są zrzuty z XP x64? mi to wygląda na Windows 7.
  • Poziom 7  
    Inny obraz win7 i pomogło