Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval - Thema Condens F AS 18 2006rok jak podłączyć czujnik NTC

22 Lut 2016 13:43 2031 6
  • Poziom 6  
    Witam

Mam problem z kotłem kondensacyjnym Saunier Duval Thema Condens FAS 18. Rok produkcji 2006. Niewiem w które miejsce na płycie głównej podpiąć czujnik NTC który mierzyłby temperaturę na wymienniku ciepłej wody. Kotłem steruję bezprzewodowo i żeby uzyskać ciepłą wodę muszę poprostu zwiększyć temperaturę na kotle.
  • Poziom 6  
    Posiadam dedykowany sterownik bezprzewodowy Saunier Duval ExaControl E7R wersja 2.3. Ponoć do tego kotła. Pierwsze uruchomienie przebiegło bez problemów. Serwisant do niczego się nie doczepił, również później podczas corocznych przeglądów nie widział żadnych braków czy problemów. Ja gdzieś doczytałem że kocioł powinien mieć jakiś termostat podłączony do wymiennika . Mój wymiennik to wiszący Neptun Kombi Galmet 140 litrów. przy normalnej pracy kotła nie mogę uzyskać ciepłej wody. chcąc mieć ciepłą wodę muszę podkręcić temperaturę na sterowniku i wtedy zmuszam kocioł do pracy na wyższych temperaturach i uzyskuję wtedy ciepłą wodę użytkową.
    Dokupiłem czujnik NTC na przewodzie i niewiem gdzie go wpiąć w płytę główną, ten schemat który załączyłeś to jest do nowej wersji. Mój kocioł posiada starą wersję płyty głównej.

http://www.saunierduval.krakow.pl/module-Downloads-view-cid-520-start-0.html

w tym linku jest odpowiedni scheamt. trzeba kliknąć pobierz i wpisać kod z rysunku.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przy braku czujnika temperatury cwu kocioł powinien zgłaszać błąd F8.
    Sprawdzałeś, co jest podłączone na płycie w miejscu wpięcia czujnika temp i termostatu zasobnika?.
    Czy dokupiłeś czujnik o parametrach dedykowanych dla tego kotła?.

miejsca wpięcia zaznaczyłem w załączniku.
    pozdrawiam Saunier Duval - Thema Condens F AS 18 2006rok jak podłączyć czujnik NTC
  • Poziom 6  
    Kocioł nigdy nie pokazywał żadnego błędu. Zrobiłem zdjęcia płyty głównej i czujnika. Czujnik kupiłem oryginalny NTC Saunier Duval. Saunier Duval - Thema Condens F AS 18 2006rok jak podłączyć czujnik NTC Saunier Duval - Thema Condens F AS 18 2006rok jak podłączyć czujnik NTC