Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw głośników 5.1 do amplitunera Denon AVR 1200 do ( 3000zl )

themickel 22 Feb 2016 14:26 1668 6
    themickel
    Level 7  
    Witam sprawa wygląda tak że posiadałem stare kino domowe samsunga kupione wiele lat temu za 999zł z sub pasywnym wiadomo . 5.1

Teraz chce złożyć już nieco lepsze kino domowe składające się z zestawu 5.1
    Denon AVR 1200 koszt 2000zł

Jakie dobrać do tego kolumny ?
    pokój 20m2
    60% film
    40% muzyka ( wszystkie gatunki )
    Posiadam dwa telewizory Sony Bravia 828 3D i sony w 4K ale to nie istotne.
    Kolumny nie drożej niż 3tyś zł .

Zastanawiam się nad Jamo S606 lub Jamo S 628 plus do tego dokupić jakiś tani sub aktywny np Jamo 210 lub YAMAHA YST-SW030 .

Druga koncepcja to np ten sam suboofer ale przednie kolumny JBL ARENA 180 a głośnik przedni i tylne jakieś tanie by zamknąć się w kwocie .

Trzecia opcja to po prostu inne firmy np TAGA ( ale podobno China bardzo ) .
    Dodam że to ma też wyglądać . Czekam na sensowne propozycje nie jestem koneserem ale lubie jak bass trzesie pokojem np ten stary dla mnie dawał rade.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Na X 1200 zdecydowanie szkoda pieniędzy i kolumn do 3000
    Już lepiej kupić X 2000 a jak się uda to X 2100

Z tych kolumn które wymieniłeś to jedynie Areny się nadają z tym że centralny też musiałby być z tej serii

Spójrz jeszcze na Melodike BL 40.

A jak chcesz naprawdę dużą dawke basu to Klipsch Icon Kf 26.
    themickel
    Level 7  
    Niestety sprzęt który wymieniłeś przekracza mój budżet o ponad 1000zł na co obecnie nie jestem w stanie sobie pozwolić . Chyba że JBL Arena 180 dwa przednie i centralny do tego sub wyżej wymieniony i tanie głośniki tylne co i tak już przekroczy budżet :/

Ps. Czym się różnią te denony bo wydaje mi się że tylko mocą co na tak mały pokój jest zbyteczne ?
    intenso
    Level 39  
    Różnią się mocą, lepsza sekcją stereo, X 1200 to najnowszy model z serii 1 i kosztuje tyle ile kosztuje, płaci się za to że to nowość i jest napakowany bajerami.
    themickel
    Level 7  
    Jednak decyduje się na :
    - Amplituner Harman-Kardon AVR 161S
    - 2x Kolumny podłogowe Klipsch Reference R-26F

Poszedłem do kilku sklepów muzycznych odsłuchałem JBL - arena 180 , studio 270 , tonney i Klipsch RP-26F oraz R-26F .

Klipsch trafia idealnie pod mój gust dostosowuje się do rodzaju muzyki idealnie . Bardzo dobry bass , głos , wysokie tony również genialnie słychać każdy detal każdą strunę :)

Z czasem ze względu na filmy wpadną jakieś tylne centralny oraz suboofer na ten moment to co wybrałem na pewno wystarczy :)
    intenso
    Level 39  
    I tak trzymać :), odsłuch to podstawa.