Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw głośników 5.1 do amplitunera Denon AVR 1200 do ( 3000zl )

themickel 22 Feb 2016 14:26 1785 6
    themickel
    Level 8  
    Witam sprawa wygląda tak że posiadałem stare kino domowe samsunga kupione wiele lat temu za 999zł z sub pasywnym wiadomo . 5.1

Teraz chce złożyć już nieco lepsze kino domowe składające się z zestawu 5.1
    Denon AVR 1200 koszt 2000zł

Jakie dobrać do tego kolumny ?
    pokój 20m2
    60% film
    40% muzyka ( wszystkie gatunki )
    Posiadam dwa telewizory Sony Bravia 828 3D i sony w 4K ale to nie istotne.
    Kolumny nie drożej niż 3tyś zł .

Zastanawiam się nad Jamo S606 lub Jamo S 628 plus do tego dokupić jakiś tani sub aktywny np Jamo 210 lub YAMAHA YST-SW030 .

Druga koncepcja to np ten sam suboofer ale przednie kolumny JBL ARENA 180 a głośnik przedni i tylne jakieś tanie by zamknąć się w kwocie .

Trzecia opcja to po prostu inne firmy np TAGA ( ale podobno China bardzo ) .
    Dodam że to ma też wyglądać . Czekam na sensowne propozycje nie jestem koneserem ale lubie jak bass trzesie pokojem np ten stary dla mnie dawał rade.
  • Helpful post
    intenso
    Level 39  
    Na X 1200 zdecydowanie szkoda pieniędzy i kolumn do 3000
    Już lepiej kupić X 2000 a jak się uda to X 2100

Z tych kolumn które wymieniłeś to jedynie Areny się nadają z tym że centralny też musiałby być z tej serii

Spójrz jeszcze na Melodike BL 40.

A jak chcesz naprawdę dużą dawke basu to Klipsch Icon Kf 26.
    themickel
    Level 8  
    Niestety sprzęt który wymieniłeś przekracza mój budżet o ponad 1000zł na co obecnie nie jestem w stanie sobie pozwolić . Chyba że JBL Arena 180 dwa przednie i centralny do tego sub wyżej wymieniony i tanie głośniki tylne co i tak już przekroczy budżet :/

Ps. Czym się różnią te denony bo wydaje mi się że tylko mocą co na tak mały pokój jest zbyteczne ?
    intenso
    Level 39  
    Różnią się mocą, lepsza sekcją stereo, X 1200 to najnowszy model z serii 1 i kosztuje tyle ile kosztuje, płaci się za to że to nowość i jest napakowany bajerami.
    themickel
    Level 8  
    Jednak decyduje się na :
    - Amplituner Harman-Kardon AVR 161S
    - 2x Kolumny podłogowe Klipsch Reference R-26F

Poszedłem do kilku sklepów muzycznych odsłuchałem JBL - arena 180 , studio 270 , tonney i Klipsch RP-26F oraz R-26F .

Klipsch trafia idealnie pod mój gust dostosowuje się do rodzaju muzyki idealnie . Bardzo dobry bass , głos , wysokie tony również genialnie słychać każdy detal każdą strunę :)

Z czasem ze względu na filmy wpadną jakieś tylne centralny oraz suboofer na ten moment to co wybrałem na pewno wystarczy :)
    intenso
    Level 39  
    I tak trzymać :), odsłuch to podstawa.