Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy jest możliwość odbioru zagranicznych stacji radiowych?

Arturkot123 22 Lut 2016 14:48 1626 10
  • #1 22 Lut 2016 14:48
    Arturkot123
    Poziom 12  

Witam
    Mój tata chciałby posłuchać radia czeskiego.Mieszkam w Mysłowicach na Śląsku i chciałem się zapytać czy jest możliwość odbioru takich stacji?Dodam że korzystam ze starej wieży Philips.

0 10
  • #2 22 Lut 2016 14:57
    Christophorus
    Poziom 40  

Jeśli dociera w miarę silny sygnał tych stacji radiowych to nie powinno być trudności z odbiorem. Ewentualnie zamiast tradycyjnego radia, można odbierać ich audycje w internecie za pośrednictwem radia internetowego. O ile oczywiście nadają w internecie.

0
  • #3 22 Lut 2016 15:02
    Arturkot123
    Poziom 12  

Christophorus napisał:
    Jeśli dociera w miarę silny sygnał tych stacji radiowych to nie powinno być trudności z odbiorem. Ewentualnie zamiast tradycyjnego radia, można odbierać ich audycje w internecie za pośrednictwem radia internetowego. O ile oczywiście nadają w internecie.

Problem w tym że nie wiem na jakiej częstotliwości nadają ich najbliższe nadajniki.Zależy mi żeby słuchać na tej wieży ponieważ jakość jest 100 razy lepsza od innej.
    P.S. Dodam że korzystam z anteny zrobionej z kawałka metalowego wieszaka :D

0
  • #6 22 Lut 2016 16:21
    mojepetro
    Poziom 18  

Arturkot123 napisał:
    Dodam że korzystam z anteny zrobionej z kawałka metalowego wieszaka :D

Spróbuj podłączyć antenę zewnętrzną do odbioru telewizji naziemnej.

0
  • #7 22 Lut 2016 17:56
    Arturkot123
    Poziom 12  

Nie mam anteny zewnętrznej.

0
  • #8 22 Lut 2016 18:05
    jesion40
    Poziom 27  

Arturkot123 napisał:
    Najlepiej siądź i płacz, może ktoś się ulituje?

W Mysłowicach bez problemu powinieneś odbierać nadajniki naziemnej DVB-T z Czech. Oprócz kanałów telewizyjnych jest tam też ileś kanałów cyfrowego radia w znakomitej jakości. Jeżeli jakość odsłuchu z odbiornika TV jest niezadowalająca kup najprostszy dekoder DVB-T, podłącz do telewizora, ustaw odpowiednio kanały po czym możesz go odłączyć od TV, podłączyć wyjścia audio do swojej super wieży i cieszyć się muzyką do upojenia :D

1
  • #9 22 Lut 2016 18:15
    Arturkot123
    Poziom 12  

jesion40 napisał:
    Arturkot123 napisał:
    Najlepiej siądź i płacz, może ktoś się ulituje?

W Mysłowicach bez problemu powinieneś odbierać nadajniki naziemnej DVB-T z Czech. Oprócz kanałów telewizyjnych jest tam też ileś kanałów cyfrowego radia w znakomitej jakości. Jeżeli jakość odsłuchu z odbiornika TV jest niezadowalająca kup najprostszy dekoder DVB-T, podłącz do telewizora, ustaw odpowiednio kanały po czym możesz go odłączyć od TV, podłączyć wyjścia audio do swojej super wieży i cieszyć się muzyką do upojenia :D

Nie będę wydawał kasy w błoto.Nie mam zamiaru kupować dekodera do radia.

0
  • #10 22 Lut 2016 19:05
    Lamus Show
    Poziom 4  

Witam mieszkam w Racioborzu. Radio odbiera bez problemu czeskie kanały. Nie wiem czy w Mysłowicach

0
  • #11 23 Lut 2016 12:03
    Arturkot123
    Poziom 12  

Lamus Show napisał:
    Witam mieszkam w Racioborzu. Radio odbiera bez problemu czeskie kanały. Nie wiem czy w Mysłowicach

Dzięki próbuję zrobić nową antenę.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo