Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Harry III - CB Zewnętrzny głośnik + regulacja głośności potencjometrem

5022749 22 Feb 2016 15:09 1965 4
    5022749
    Level 9  
    Witam
    Chciałem schować radio w schowku a wyprowadzić na wierzch tylko mikrofon i głośnik.
    Z mikrofonem problemu nie ma bo istnieją wtyczki i gniazda więc "przedłużacz" można zrobić bez problemu.
    Chciałem jednak ukryć gdzieś głośnik pod tapicerką a na desce zrobić tylko potencjometr regulujący głośność. Radio ma ASC więc cała obsługa sprowadziła by się właśnie do regulacji głośności zewnętrznego głośnika.

Głośnik wiem że powinien być 8 om. Podpowie ktoś jak podłączyć potencjometr?

pozdrawiam
    Kamil
    D214d3k
    Level 39  
    Na portalu aukcyjnym są gotowe głośniki z potencjometrem za 50 zł.
    5022749
    Level 9  
    no tak ale kabel sygnałowy przedłużać będę musiał, obudowy z głośnikiem w jakimś sensownym miejscu nie schowam bo za duża, a potencjometr i tak będę musiał wyjąć przerobić i dopasować do docelowego miejsca.

trochę się to mija z celem skoro można tak prosty układ polutować samemu od razu z takimi przewodami żeby pasowało.
    hessel.
    Level 13  
    O przedłużaniu potencjometru głośności nawet mowy nie ma. Będzie jeden sprzęg to nie ma prawa działać w tym radiu. Za to do wykorzystania wyciszacz melodyjki Q12. Wystarczy wysterować go z potencjometru umieszczonego w mikrofonie - linia VOLC. Robota na pół godzinki.
    michael2303
    Level 11  
    Podobnie jak autor wątku chcę poprawić regulację siły głosu na głośniku zewnętrznym. Głośnik to LS-100 z regulacją głośności, wylutowałem potencjometr i wlutowałem go na odpowiedniej długości przewodu w małej obudowie. Wszystko działało bez zarzutów do momentu uszkodzenia potencjometru. Starego nie mogłem sprawdzić ze względu na stan uszkodzenia, więc zakupiłem 1 kOhm chyba stereo liniowy i podłączyłem. Nie da się regulować z małymi skokami. Wystarczy, że lekko przekręcę i już wycisza.
    Jaki potencjometr dobrać?
    Radio to President Harry III.

Moderated By kriss51:

3.1.19. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.