Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA MP282 - błąd E05

22 Lut 2016 15:33 3444 10
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem z błędem E05. Skończyły mi się tusze, po miesiącu kupiłem czarny zamiennik i wszystko było ok. Po dwóch miesiącach kupiłem kolorowy zamiennik i pojawił się problem, nie wykrywało mi kasety z kolorem. Z racji nieoryginalnych kaset, posiłkując się różnymi stronami próbowałem zresetować drukarkę z nadzieją że wykryje kaset z tuszami i będzie ok. Niestety zabiegi się nie powiodły, a w dodatku po wyjęciu kasety z kolorem zaczęło sygnalizować błąd E05, z którym w żaden sposób nie mogę sobie poradzić, korzystając nawet z CanonServiceTool v.3400

Proszę o poradę i z góry dziękuję.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Postąpiłem zgodnie z poradą i niestety nic. Natomiast czy jest możliwe, że jeżeli dokupiłem wspomniany zamiennik koloru innego producenta niż działający zamiennik czarnego tuszu to przez to jest problem z wykryciem obydwu tuszów? Aktualnie mam taką sytuację, że kasetę z kolorem mam wyjętą, włożona jest tylko czarna, po odpaleniu drukarki świeci się kontrolka błędu (E05), miga kontrolka kolorowego tuszu, kontrolka od czarnego jest zgaszona. W takiej sytuacji myślałem że czarno-białe wydruki oraz skanowanie będzie możliwe jednak drukarka jest całkowicie bez reakcji.
    Da się w ogóle coś z tym zdziałać w domu, czy już tylko jakiś serwis?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Witam, kupiłem nowy kartidż do drukarki i wyskakuje ten błąd. Posiadam tylko jeden, czarny. Czy jest to wina tego, że siedzi w drukarce tylko jeden kartidż?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Mestes napisał:
    Witam, kupiłem nowy kartidż do drukarki i wyskakuje ten błąd. Posiadam tylko jeden, czarny. Czy jest to wina tego, że siedzi w drukarce tylko jeden kartidż?

Tematy połączyłem, Mestes w pierwszej kolejności zawsze przeszukaj forum w poszukiwaniu swojego problemu, a jak nie znajdziesz odpowiedzi załóż dopiero nowy temat.
  • Poziom 9  
    Trochę nie bardzo mam dostęp, aby zakupić kolorowy tusz, już czarny mnie kosztował trochę pieniędzy, kable do drukarki itp. Może z jakiś innych drukarek można wyciągnąć ? Posiada Pan wiedzę jakich ?
  • Poziom 2  
    Odesłałem kasetę z tuszem na reklamację. Sprzedawca po otrzymaniu zwrotu odpisał mi że odsyła tusz z powrotem, ponieważ sprawdził go na kilku drukarkach i działa. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę i ku mojemu zdziwieniu jak najbardziej zalazłem zamiennik adekwatny do mojej drukarki, ale już innego producenta i wszystko praży elegancko. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.