Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłaczy efekt do miksera

22 Lut 2016 16:09 1266 6
 • Poziom 9  
  Witam jak podłaczyc do miksera PreSonus StudioLive 16.0.2 Harmonizer vocalny TC HELICON VOICE LIVE PLAY
 • Poziom 10  
  No chyba najlepiej output efektu to inputu mixera.
  Na tym obrazku jest ten efekt: http://dt7v1i9vyp3mf.cloudfront.net/styles/ne...7oq7ls7Bh1_rGz3jJsAja7HHA2bSL7=&itok=vPbLeotW
  Są tam wyjścia xlr (takie jak w mikrofonie).
  Co do wejść z tego mixera: http://www.audiostacja.pl/uploads/images/Prod...us/StudioLive_16-0-2/studiolive16.0.2_tyl.jpg
  No to wejść jest sporo. Chyba najprościej jest podpiąć efekt do pierwszego inputu. Da się podpiąć xlr lub jack.
  Czyli podpinasz mikrofon do input w efekcie. Output efektu do inputu mixera. I powinno działać.
  Jeżeli chcesz już bardziej zaawansowany sposób, to poczytaj o routingu. Umożliwia to np. podłączenie mikrofonu na pierwszym kanale, a efektu na drugim. Nie wiem jednak jak dokładnie wygląda ta sprawa w przypadku tego konkretnego mixera. Google pewnie będzie wiedzieć ;)
 • Poziom 9  
  ale w efekcie output sa 2 a w mikserze na kanale 1xlr lub jack
 • Poziom 10  
  A co to za problem? Jeżeli efekt zmienia sygnał mono mikrofonu na stereo, to wystarczy podłączyć do mixera stereo. Możesz to zrobić podpinając do kanału stereo (z tego co widzę, to taki masz - 9/10) lub podpinając jeden kanał na 1, a drugi na 2 i puścić sygnał z każdego kanału na odpowiedni głośnik. Wszystko jest podpisane - left, right (prawy i lewy kanał). Może efekt da się włączyć w mono, jeżeli nie chcesz stereo.
 • Poziom 29  
  Ten efekt nie nadaje się, o ile pamiętam, do pracy w pętli send-return, w dodatku poziomy ma mikrofonowe. Sensownym połączeniem będzie więc mikrofon do efektu, a z efektu dwoma kablami xlr do wejść mikrofonowych w mikserze (albo jednym, jak wystarczy mono).
 • Poziom 10  
  Co do działania tego efektu, to nie będę się wypowiadał, bo nie używałem i nie mam zdania. Co do tego czy wystarczy mono, to powiem tyle, że wokal zawsze nagrywam w mono, a jak dodaję jakiś efekt, to niewiele i uważam z panoramą mixu. Wokal powinien siedzieć na środku; nie rozlewać się od lewego do prawego kanału. A jeżeli coś nagrywam, to osobiście wolę mieć nagranie czyste, a efekty dokładnie dostosować później. Ale to raczej nie jest jakaś sztywna reguła.