Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Win7]Odmowa dostępu do dysku.

22 Feb 2016 18:25 1125 2
  • Level 8  
    Witam!
    Swojego czasu zaszyfrowałem jedną partycję na dysku bitlockerem, jako iż był to dostępny rodzaj szyfrowania w windowsie. Dziś po wyjęciu dysku od zasilania, a następnie po podłączeniu go wyskakuje mi błąd D:\ nie jest dostępny. Odmowa dostępu. W dodatku pokazuje się jakby był cały zapełniony, znacie może rozwiązanie? Dodam, że mam windows 7 64bitowy, czemu nie mam funkcji wpisania hasła tak jak przed wyjęciem go z zasilania?
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 11  
    Spróbuj tak:
    Podepnij dysk.
    Uruchom wiersz poleceń i wpisz komendę:
    chkdsk D: /x
    komendę wpisuj razem z iksem.
  • Level 8  
    Witam.
    Jakiś czas temu rozpocząłem szyfrowanie partycji funkcją BitLocker w Windows 10 i szyfrowanie to przerwałem.
    Nie pamiętam, czy laptop się wyłączył czy nadarzyły się jakieś inne okoliczności lecz później użyłem funkcji odszyfrowanie, która też chyba nie do końca została przeprowadzona.
    Teraz nie mam dostępu w ogóle do tej partycji, nie ma opcji wpisania hasła a wygląda również na to, że funkcja BitLocker jest wyłączna, ponieważ istnieje możliwość ponownego jej włączenia.
    Wiem, że trochę zagmatwałem, lecz nie umiem tego inaczej wyjaśnić.
    Czy jest jakaś możliwość odzyskania dostępu do tej partycji? Miałem tam około 500GB danych i (o zgrozo) nie zrobiłem backupu :(