Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Światła do jazdy dziennej + kierunkowskaz

MyLifeBeLike1988 22 Lut 2016 18:32 801 4
  • #1 22 Lut 2016 18:32
    MyLifeBeLike1988
    Poziom 9  

Witam poszukuję schematu albo kogoś kto pomoże w zbudowaniu układu który będzie działał jak na poniższym filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=z_VxM8jb7I0

Mam zamiar przerobić lampy w swoim samochodzie i chciałem zamontować taki układ który po przekręceniu kluczyka będzie włączał światła do jazdy dziennej a po włączeniu kierunkowskazu wyłączał je i zaczynał migać na pomarańczowo a po wyłączeniu kierunkowskazu znów włączał światła do jazdy dziennej.

Nie chce kupić gotowego zestawu na allegro bo świeci za słabo i będzie mało widoczny w dzień. Do świateł dziennych chciałem użyć diod SMD 5730 białych i pomarańczowych. Z płytką do diod led sobie poradzę potrzebuję tylko kogoś kto pomoże zbudować podobny układ ewentualnie podeślę schemat.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

0 4
  • #2 22 Lut 2016 18:52
    mojepetro
    Poziom 18  

MyLifeBeLike1988 napisał:
    Z płytką do diod led sobie poradzę potrzebuję tylko kogoś kto pomoże zbudować podobny układ ewentualnie podeślę schemat

A homologację?

0
  • #3 22 Lut 2016 19:04
    MyLifeBeLike1988
    Poziom 9  

Wiem że lampa nie będzie miała homologacji i mogę prędzej czy później stracić dowód rejestracyjny ale prosił bym o schemat

0
  • #4 22 Lut 2016 20:14
    jesion40
    Poziom 27  

MyLifeBeLike1988 napisał:
    Wiem że lampa nie będzie miała homologacji i mogę prędzej czy później stracić dowód rejestracyjny ale prosił bym o schemat
    Problemów będzie więcej, choćby układy kontroli poprawności działania świateł.

Jeżeli jednak chcesz się pobawić, to układ wygląda dość banalnie. Zdefiniuj jednak jasno warunki oraz sposób działania. Czy można przyjąć, że po podaniu napięcia 12V (umowne - dopuszczalny zakres to 9..15V) na wejście A zapala się dioda A (diod oczywiście może być dowolnie dużo) a po podaniu takiego napięcia na wejście B gaśnie dioda A a zapala się dioda B? Czy układ ma np. generować przebieg zamiast przerywacza? Czy podczas działania przerywacza dioda A ma się zapalać na przemian z diodą B czy pozostać wygaszona do wyłączenia przerywacza?

2
  • #5 22 Lut 2016 21:25
    MyLifeBeLike1988
    Poziom 9  

Dokładnie tak po podaniu napięcia 12V mają się zapalać diody A a po podaniu napięcia 12V z kierunkowskazu mają zapalać się diody B i migać z kierunkowskazem a diody A w tym momencie mają być wygaszone i zapalić się ok 1s po zaniknięciu napięcia 12V z kierunkowskazu

0