Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Katalog Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston - Napięcie na drzwiach z wyświetlaczem

Yoo! 22 Lut 2016 19:11 636 12
  • #1 22 Lut 2016 19:11
    Yoo!
    Poziom 15  

Witam, całkiem przypadkiem zauważyłem,że na drzwiach lodówki, w których jest wyświetlacz jest napięcie. Nie kopie lecz próbierka się zaświeca.
    Napięcie jest tylko w drzwiach gdzie jest wyświetlacz, na dolnych (zamrażarka) oraz na obudowie lodówki nie ma nic.
    Gniazda mam uziemione.

Czy może to być niebezpieczne i czy konieczna jest wizyta elektryka.

0 12
  • Katalog Megger
  • #2 22 Lut 2016 19:30
    pawel_konin
    Poziom 20  

Yoo! napisał:
    Witam, całkiem przypadkiem zauważyłem,że na drzwiach lodówki, w których jest wyświetlacz jest napięcie. Nie kopie lecz próbierka się zaświeca.
    Napięcie jest tylko w drzwiach gdzie jest wyświetlacz, na dolnych (zamrażarka) oraz na obudowie lodówki nie ma nic.
    Gniazda mam uziemione.

Czy może to być niebezpieczne i czy konieczna jest wizyta elektryka.

Proponuje pożyczyć od kogoś miernik i zmierzyć ile jest tam Voltów.
    Uziemione tzn co mostek z N-->PE?? czy bolec PE i N osobno??

0
  • Katalog Megger
  • #4 22 Lut 2016 20:29
    pawel_konin
    Poziom 20  

Yoo! napisał:
    Z tego co się orientuję to kable są zmostkowane z głównej skrzynce.

Tu widać że są osobno przede wszystkim jaki typ sieci tam masz, i jakaś fotka z głównej rozdzielni i z gniazdka jak masz zrobione.

0
  • #5 22 Lut 2016 23:31
    zhudomel
    Specjalista AGD

Yoo! napisał:
    zy może to być niebezpieczne i czy konieczna jest wizyta elektryka.
    Nie elektryka, tylko serwisanta agd. Problem jest w chłodziarce.

0
  • #6 22 Lut 2016 23:57
    pawel_konin
    Poziom 20  

zhudomel napisał:
    Yoo! napisał:
    zy może to być niebezpieczne i czy konieczna jest wizyta elektryka.
    Nie elektryka, tylko serwisanta agd. Problem jest w chłodziarce.

Nie przecze że, ma Pan racje jako dygresje dodam iż 2 wyłączniki schodowe podwojne czyli lacznie 6 żył kable nowe nie uszkodzone różnicowka w układzie 30mA nie wybijająca i neonówka świeci na niektorych zyłach napięcie zmierzone miernikiem 20-25VAC. Indukuje się napięcie.

0
  • #7 23 Lut 2016 21:02
    Yoo!
    Poziom 15  

Mam miernik, na co mam go ustawić i jak zmierzyć napięcie ?

W głównej skrzyni nie widać nic po za bezpiecznikiem i licznikiem.

Kable w gniazdu mam podłączone w następujący sposób:
    niebieski - prawa strona
    brązowy - lewa
    żółty - bolec

0
  • #8 23 Lut 2016 21:49
    pawel_konin
    Poziom 20  

Yoo! napisał:
    Mam miernik, na co mam go ustawić i jak zmierzyć napięcie ?

W głównej skrzyni nie widać nic po za bezpiecznikiem i licznikiem.

Kable w gniazdu mam podłączone w następujący sposób:
    niebieski - prawa strona
    brązowy - lewa
    żółty - bolec

Miernik na V AC i jedna koncowka drzwi ktore na probniku swieca a druga masa lub N.
    Np u mnie jest listwa zaciskowa gdzie operator wyprowadza n ilosc przewodow u mnie 5 ocen czy N i PE sa polaczone wizualnie.

0
  • #9 24 Lut 2016 12:39
    Yoo!
    Poziom 15  

Jestem kompletnym laikiem więc przepraszam za moje pytania,ale czy kabel żółto - zielony i niebieski nie powinien być na jednej szynie w skrzynce na w/w obrazku.
    Na chwilę obecną żółty i niebieski są nq dwóch osobnych....Z głównego licznika idą normalnie 3 kable

0
  • #10 24 Lut 2016 18:28
    pawel_konin
    Poziom 20  

Yoo! napisał:
    Jestem kompletnym laikiem więc przepraszam za moje pytania,ale czy kabel żółto - zielony i niebieski nie powinien być na jednej szynie w skrzynce na w/w obrazku.
    Na chwilę obecną żółty i niebieski są nq dwóch osobnych....Z głównego licznika idą normalnie 3 kable

Nie odpowiedział Pan jaki ma typ sieci wiec nie mnie to oceniać. Łączyć N z PE można tylko w określonych typach sieci energetycznej i przy określonych założeniach co do grubości żył...
    ps: Nadal nie zmierzył Pan ile ma Voltów na obudowie wiec dalsza pomoc jest chyba zbyteczna przychylę się jak kolega serwisant AGD.

0
  • #11 24 Lut 2016 20:57
    Yoo!
    Poziom 15  

Zagapiłem się z odpowiedzią.
    Zmierzylem, wychodzi na to że na obudowie nie ma żadnego napięcia (czerwony na obudowie, czarny w gniazdku do zera). Nic nie pokazuje.
    Po dotknięciu drzwi próbierka przestaje świecić.

Sprawdzałem też napięcie w gniazdkach, po podłączeniu "plusa z minusem" wychodzi 230,240. Po podłączeniu pod plus i bolec również j/w.

Jest też tak, że jak włożę próbierke do gniazdka i dotknę bolca to przyrząd świeci się nie co jaśniej. Tak jest w całym mieszkaniu

0
  • #12 24 Lut 2016 21:18
    pawel_konin
    Poziom 20  

Yoo! napisał:
    Zagapiłem się z odpowiedzią.
    Zmierzylem, wychodzi na to że na obudowie nie ma żadnego napięcia (czerwony na obudowie, czarny w gniazdku do zera). Nic nie pokazuje.
    Po dotknięciu drzwi próbierka przestaje świecić.

Sprawdzałem też napięcie w gniazdkach, po podłączeniu "plusa z minusem" wychodzi 230,240. Po podłączeniu pod plus i bolec również j/w.

Jest też tak, że jak włożę próbierke do gniazdka i dotknę bolca to przyrząd świeci się nie co jaśniej. Tak jest w całym mieszkaniu

Znalazłeś na tych drzwiach jakiś nie malowany punkt... Jeśli nie to poszukaj
    Do farby nic ci nie pokaże to raczej normalne. Weź ową probówkę i zobacz na N i na PE czy też świeci w gniazdku lub też innych gniazdkach??

0
  • #13 28 Lut 2016 10:01
    Yoo!
    Poziom 15  

Sprawa się poniekąd wyjaśniła, choć nie do końca.
    Kupiłem długi przedłużacz, który pozwolił mi podłączyć lodówkę do pokoju. Napięcie na drzwiach już nie wystepuje.
    Rozkręciłem główną skrzynkę z bezpiecznikami raz jeszcze. Wszystkie pomieszczenia są podłączone tak samo. Więc nie w tym miejscu tkwi problem.
    Jedyne co przychodzi mi do głowy to puszka w kuchni, w której są rozdzielone kable na gniazdka i oświetlenie, lecz ta znajduje się zabudowana pod sufitem.

Rozmawiałem z serwisantem, który zajmuje się lodówkami i dowiedziałem się, że jeśli napięcie z drzwi znika po ich dotknięciu puki co mam sie tym nie przejmować.
    Czy ktoś może to potwierdzić ?

0