Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane 1,6 1996 nawiew

kamilion 95 22 Feb 2016 19:11 858 7
    kamilion 95
    Level 7  
    Witam od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem Renault Megane 1,6 1996,
    Nawiew 4 biegowy
    Od wczoraj nawiew w w/w samochodzie zaczął przerywać a dzisiaj padł całkowicie, jedyne oznaki życia jakie wydaje to brzęczenie przy włączeniu zamkniętego/otwartego obiegu powietrza. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i były w porządku próbowałem się dobrać do konsoli z tymi bezpiecznikami jednak za żadne skarby nie mogłem jej wyjąć by sprawdzić wtyczki, co mógł bym jeszcze zrobić by znaleźć przyczynę lub co wymienić.
    Z góry przepraszam jeśli taki temat już był.
  • Helpful post
    Sławek12328
    Level 8  
    Przypuszczam że sam wentylator jest do wymiany.
  • Helpful post
    PREDAT
    Level 23  
    Należy podążając za sugestią Slawek12328 otwożyć maskę, rozpiąć dwupinową kostke
    od silniczka (znajduje się po lewej stronie auta, okolice podszybia) i sprawdzić napięcie
    na niej.
    kamilion 95
    Level 7  
    Znajomy który trochę grzebie w samochodach, posłuchał tego brzęczenia i zasugerował tak jak PREDAT ale także ze może być problem z masą, bo silniczek tak jak by chciał ruszyć ale nie dostawał prądu albo był zatarty, czy to także muszę brać pod uwagę ?
    PREDAT
    Level 23  
    Zużyte szczotki bądź komutator czasami dają taki efekt. Zwykle użycie przemocy w stosunku do
    silniczka pomaga mu na chwile ruszyć.
    Kontrola zasilania silniczka żarówką reflektorową rozwieje wątpliwości.
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Ale jojcycie, to brzęczenie to zepsuta klapa cyrkulacji, a usterka najczęściej we wtyczce w UCBIC.

Wyciągasz te przyciski nad bezpiecznikami odkręcasz 3 torxy i 3 wtyczki od dołu modułu i wyciągasz moduł do tyłu i w dół.
    kamilion 95
    Level 7  
    A jeśli to wina wtyczki to jak to naprawić?
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Trzeba najpierw znaleźć.