Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMA Lift - Schemat windy załadowczej.

BanTir 22 Lut 2016 22:01 2769 4
  • #1 22 Lut 2016 22:01
    BanTir
    Poziom 15  

Witam

Posiada ktoś może schemat skrzynki z przełącznikami do windy załadowczej AMA Lift? Muszę poprawić po kimś, kto próbował wymienić przełączniki góra-dól i pochył, ale mu nie wyszło i zostałem z stertą przewodów....

1 4
  • #2 23 Lut 2016 14:33
    BanTir
    Poziom 15  

Udało mi się znaleźć taki oto schemat:
    AMA Lift - Schemat windy załadowczej.

Jak tak na niego patrze to w sumie czarna magia:) Po kombinowaniu na ślepo udało mi się kilka rzeczy ogarnąć:
    Przewody:
    - czerwony 24V
    - żółty pompa
    - niebieski elektrozawory
    - czarny inne elektrozawory

Wykombinowałem wysuwanie spod spodu i rozsuwanie, więc to pomijam.

Podłączenie pompy do plusa powoduje podnoszenie proste.
    Podłączenie pompy, elektrozaworów na czarnym i plus powoduje podnoszenie pod kątem.
    Podłączenie niebieskiego do plusa powoduje opadanie proste.
    Podłączenie niebieskiego, czarnego i plusa powoduje opadanie skośne.

Chodź z tym opadaniem to jest różnie bo pierw opadnie trochę pod kąt później zaczyna normalnie... W każdym razie czy ktoś mógłby mi rozjaśnić lub nakierować jak to wszystko podłączyć na czterech stycznikach?

Dzięki z góry i pozdrawiam.

2
  • #5 17 Kwi 2017 18:02
    BanTir
    Poziom 15  

Hej
    Dzięki za pomoc, temat już dawno rozwiązany. Nawet auto już sprzedane. W każdym razie nie udało mi się tego zrobić do końca oryginalne. Zastosowałem diody prostownicze, żeby poblokować sygnały między przelącznikami. W kązdym razie działało doskonale. Brak poziomowania był spowodowany zapowietrzeniem akumulatora ciśnienia. Po przejechaniu windą z 20 razy góra dół, zaczęła chodzić normalnie.

1