Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Welmax Turbo Power Induction - Kuchenka Indukcyjna Po włączeniu wywala bezpiecz.

mitlex 22 Lut 2016 22:12 1908 8
  • #1 22 Lut 2016 22:12
    mitlex
    Poziom 6  

Witam. Mam problem, otóż jak to zawsze po skończeniu gwarancji, padła mi kuchenka indukcyjna Welmax Turbo Power Induction.
    Mianowicie gdy podłączę ją do gniazdka, jest sygnał (piknięcie) że kuchenka się włączyła, na wyświetlaczu normalnie są napisy, lecz gdy ustawię aby kuchenka zaczęła się grzać, w tym momencie wywala bezpieczniki. Czy da się jeszcze ją uratować?

Mianowicie tak wygląda:
    Welmax Turbo Power Induction - Kuchenka Indukcyjna Po włączeniu wywala bezpiecz.280900219_...djecia.jpg Download (19.03 kB)

0 8
  • #2 22 Lut 2016 22:23
    KapitanSTS
    Poziom 23  

W momencie rozłączenia instalacji elektrycznej działa tylko ta kuchenka czy jakieś inne sprzęty także? Próbowałeś włączać ją do różnych gniazdek w domu?

0
  • #3 22 Lut 2016 22:38
    mitlex
    Poziom 6  

podłączam tylko kuchenkę, nic innego nie jest podłączonego.

tak próbowałem, lecz problem nie ustępuje.

0
  • #4 22 Lut 2016 22:48
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Znasz się na elektryce? Mogą być uszkodzone mostki prostownicze lub tranzystory IGBT. W specyfikacji producent jakie bezpieczniki zaleca? Ile amper?

0
  • #5 24 Lut 2016 12:55
    mitlex
    Poziom 6  

No więc dostałem się do mostka prostowniczego jak i tranzystora IGBT.
    Mam pytanie, więc proszę o wyrozumiałość. Z tej racji że się uczę, jak mogę sprawdzić czy tranzystor IGBT jest sprawny? Czy miernik uniwersalny wystarczy? Kiedy ustawiam na mierniku zakres diod, przy każdym podłączeniu miernika jest piszczenie, a przy sprawdzaniu mostka prostowniczego piszczenie pojawia się przy podłączeniu miernika do dwóch połączeniach, które podpisałem na tym zdjęciu numerami.

Welmax Turbo Power Induction - Kuchenka Indukcyjna Po włączeniu wywala bezpiecz.02f8c19d4d... kopia.jpg Download (518.61 kB)

Więc tak:
    1 i 4 jest piknięcie
    2 i 3 pokazuje mi wartość 1440
    za to przy kolejnych podłączeniach otrzymuję wartości ok. 580

Oznaczenia:
    4. +
    3. ~
    2. ~
    1. -

Dodatkowo Mam numery
    Tranzystora IGBT:
    1D20BE
    FGA25N120ANTD

Mostka Prostowniczego:
    D25XB 80
    REC 1553

Proszę o pomoc

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lut 2016 00:01
    kafilomza
    Poziom 16  

Wylutuj tranzystor zobacz czy piszczenie na mostku ustapi, jeśli tak do wymiany tranzystor IGBT i do sprawdzenia punkty lutownicze

0
  • #7 28 Lut 2016 13:06
    mitlex
    Poziom 6  

No więc wylutowałem tranzystor i piszczenie na mostku ustąpiło. Więc do wymiany tranzystor, a w momencie podłączenia + i - na mostku miernikiem, pokazała mi się wartość około 1300. Jaką mam pewność że mostek jest sprawny? Oczywiście jestem zdania że jeśli robię to już chciałem wymienić i mostek i tranzystor

0
  • #9 09 Mar 2016 16:27
    mitlex
    Poziom 6  

Wszystko działa jak należy, zakupiłem również pastę termoprzewodzącą i nałożyłem na mostek jak i tranzystor (tak jak było oryginalnie)

Dziękuję za pomoc!

0