Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarko zamrazarka sharp sj 73 pebe

adamde40 22 Lut 2016 22:14 576 2
  • #1 22 Lut 2016 22:14
    adamde40
    Poziom 2  

Obecnie zamrażarka mrozi, chłodziarka również mrozi. Wcześniej przed rozmrożeniem zamrażarka przestała mrozić, chłodziarka chłodziła. Wyłączyłem lodówkę na trzy doby pozostawiłem otwarte drzwi. Po ponownym uruchomieniu zamrażarka pracuje prawidłowo chłodziarka zamraża. Nie reaguje na zmianę ustawień temperatury. Nie mogę nawiązać kontaktu z serwisem. Urządzenie jest po gwarancji. Proszę o podpowiedź. Czy to może być awaria czujnika temperatury chłodziarki, czy klapy nawiewu do chłodziarki?

0 2
  • #2 29 Lut 2016 00:34
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Może być to co napisałeś a nawet więcej, moduł na przykład. Radziłbym jednak zdać się na serwis. Sam robię lodówki ale w no frostach jest przerąbane. Jeśli chcesz sam dłubać, sprawdź na początek wszystkie wtyczki jakie znajdziesz. Wypnij i wepnij z powrotem. Obejrzyj płytkę modułu, może triak wywalił, będzie widać najczęściej.
    Klapa nawiewu sterowana siłownikiem termicznym? Warto mu się przyjrzeć.

0
  • #3 29 Lut 2016 11:15
    adamde40
    Poziom 2  

Dziękuję za informacje i porady. Na serwis nie mogę liczyć, ponieważ w okolicy mojej miejscowości Zgorzelec takiego nie ma a najbliższy -ponad 100 km nie chce przyjechać. Infolinia sharp nie odpowiada. Totalne lekceważenie. Nie bardzo chcę sam dłubać, ponieważ nie znam się na tego typu urządzeniach,ale nie mam wyjścia. Zgodnie z Twoją radą podziałam z wtyczkami. Płytkę modułu już wcześniej oglądałem ale nie wiem na co mam zwrócić uwagę- co to jest triak?
    Do klapy nawiewu sterowania siłownikiem termicznym będę musiał się dobrać. nie wiem gdzie ona znajduje się. Planuję wybudować plastiki wnętrza chłodziarki i liczę, że tam ją znajdę. Myślę, że tam też będą czujniki temperatury. Czy dobrze kombinuję?

0