Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Grundig model GDP1400 układ scalony w zasilaczu.

KW 21 Jun 2005 02:39 3230 5
    KW
    Level 21  
    DVD jak w temacie.
    Dostałem ten sprzęt do naprawy bez układu scalonego w zasilaczu. Układ ten zawiera jednocześnie stopień sterujący jak i tranzystor wykonawczy. Jednak z aplikacji wynika, że nie jest to STRA6351. Nie nasuwa mi się nic podobnego co ma osiem nóżek i obudowę DIP8. Może ktoś naprawiał takie cudo i ma dokumentację lub wie co tam siedzi?
    ziutek2002
    Level 20  
    Witam!
    Dostałem właśnie coś takiego na warsztat. Podam Ci dokładne oznaczenia tego bo spotykam się z tym układem poraz pierwszy:
    ICE 2A0565
    0411LOP
    XK424011K04.
    A propo. Możliwe aby padł w takim sprzęcie laser? Wyczyściłem go, próbowałem delikatnie podkręcić laser ale płyta kręci się przez cały czas i laser nie może jej odczytać. Po długotrwałej próbie odczytu wyświetla się napis BADDISC.

VCD czyta, czyżby pamięć?
    KW
    Level 21  
    W laserze są tak naprawdę dwa lasery. Jeden o dłuższej fali do odczytu płyt VCD, któremu małe ziarnka pyłu jeszcze nie przeszkadzają i drugi o krótszej fali do odczytu płyt DVD. To właśnie ten drugi jest zanieczyszczony w środku i padł. Zanieczyszczone są pryzmaty lub druga soczewka. Temu z dłuższą falą jeszcze to bardzo nie przeszkadza. Jak go dodatkowo pokręciłeś to prawdopodobnie już koniec.
    ziutek2002
    Level 20  
    Oczywiście przed pokręceniem zaznaczyłem sobie dokładnie ustawienie PR-ka. Pomyślałem, że padła pamięć i laser nie rozpoznaje płyt DVD, ale spróbuję go jeszcze rozebrać i dokładnie wyczyścić.
    KW
    Level 21  
    Kończąc stary temat muszę powiedzieć, że ze względu na inne usterki tego sprzętu klient zrezygnował z naprawy. Był to przykład jak na giełdach oszukuje się ludzi. Po dokładnych oględzinach okazało się że sprzęt został złożony z kilku innych trupów tak aby wyglądał na w miarę kompletny i aby można go było sprzedać na giełdzie jakiemuś naiwniakowi.