Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGA 430 automat - nie redukuje biegów

man430 22 Lut 2016 23:48 1173 6
  • #1 22 Lut 2016 23:48
    man430
    Poziom 2  

Koledzy mam problem z Manem tga. Otóż samochód wyposażony w automat bodajże TIP Matic nie zmienia odpowiednio biegów. Dokładniej auto przerzuca biegi w górę, ale ma problem z redukcją w dół np. jadę 80km/h złapią mnie czerwone światła wyświetla się komunikat (niestety nie mogę go zapisać w czasie jazdy) przy tym jakaś taka "gwiazda", "zębatka" na czerwono, auto potrafi nawet zgasnąć a nie przerzuci biegu w dół, natomiast zauważyłem, że w trybie ręcznym można zredukować biegi w dół. Po jakiejś chwili gdy komunikat zgaśnie auto znowu rozpędza się i redukuje biegi normalnie. Gdy ruszam auto bardzo rwie do przodu (moim zdaniem nie powinno tak być) nie zależnie czy dodaje gazu delikatnie czy nie. Proszę o pomoc na diagnostyce komputerowej w Manie powiedziano mi, że to jakieś sprzęgiełko w skrzyni, ale cena z robocizną ok. 7 tyś. więc zrezygnowałem.

0 6
  • #2 23 Lut 2016 00:07
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

man430 napisał:
    Proszę o pomoc na diagnostyce komputerowej w Manie powiedziano mi, że to jakieś sprzęgiełko w skrzyni, ale cena z robocizną ok. 7 tyś. więc zrezygnowałem.
    Więc jakiej oczekujesz pomocy/odpowiedzi ? Serwis zdiagnozował, ustalił przyczynę.

0
  • #3 23 Lut 2016 00:14
    man430
    Poziom 2  

tak niestety za tą cenę nie dali gwarancji, że skrzynia będzie działać poprawnie. Mówiąc krótko chyba sami do końca nie wiedzieli co dokładnie jest.

0
  • #4 23 Lut 2016 09:23
    ROKADI

Poziom 19  

Witam wejdż w przyrząd kombi i odczytaj błąd jeśli jest w przekładni na którym serwisie byłeś

0
  • #5 23 Lut 2016 13:42
    svavecone
    Poziom 25  

Skrzynia biegow nie wyhamowuje walka wejsciowego do skrzyni .Moze sie to wiazac z sama usterka wlasnie owego "sprzegielka " czyli hamulca walu wejsciowego lub,bardziej prawdopodobne , sprzeglo nie odlacza do konca skrzyni i hamulec nie ma tyle sily aby zatrzymac wal wejsciowy .Stad mozliwosc w miare sprawne przelaczania biegow w gore i problemowa zmiana biegow w dol . Lecz jak masz problemy z samym ruszaniem z miejsca juz po wrzuceniu biegu .....moim zdaniem sprzeglo .
    Do sprawdzenia dzialanie sprzegla a oraz "sprzegielka" ( Man Cat )

0
  • #6 23 Lut 2016 14:00
    man430
    Poziom 2  

Dziękuje za sensowne odpowiedzi. Wiem, że temat automatów w Manach jest dosyć popularny jednak zanim podejmę jakichkolwiek napraw chciałem zasięgnąć Waszej opinii. Nie wiem jak ta skrzynia działa poprawnie ponieważ auto kupiłem z uszkodzoną skrzynią o czym sprzedający nic nie mówił. Samo sprzęgło bym wykluczył ponieważ auto nie "ślizga się" ani pod górę, ani z obciążeniem. A czy wszystkie części do tych automatów są dostępne, pytam ponieważ wiele warsztatów wciska mi używane skrzynie ze względu na brak sensu naprawy mojej (wg nich automaty są zbyt skomplikowane, żeby coś naprawiać szkoda "zachodu").

0
  • #7 23 Lut 2016 15:57
    svavecone
    Poziom 25  

To ze sprzeglo sie "nie slizga " to nie znaczy ze jest sprawne . Chyba nie bardzo lapiesz o co chodzi ;) .
    Sprzeglo przenosi cala sile ciagu, nie slizga sie , lecz nie wysprzegla do konca skrzyni biegow podczas ich zmiany . Zasugeruj diagnoscie ta uwage i on powinien juz wiedziec gdzie jak zajrzec :) .
    Nie zmienia to faktu ,ze podczas wymiany kompletnego sprzegla ,przy takiej usterce , powinno "po drodze" zmienic sie tarcze hamulca walu skrzyni ,gdyz ten na pewno dostal po tylku .
    ( Ten "straszny" automat to zwykla skrzynia mechaniczna z dolozonym mechanizmem zmiany biegow , bebechy skrzyni jak i sprzeglo sa tej samej konstrukcji co manualna skrzynia. )

1