Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vba - Otwieranie pliku xls w nowym oknie

BlooQ 23 Lut 2016 10:43 1293 5
  • #1 23 Lut 2016 10:43
    BlooQ
    Poziom 7  

Panowie pomóżcie pewnie drobna sprawa ( mam nadzieję)
    Mam arkusz xls który po otwarciu całkowicie mi się ukrywa zostawiając tylko UserForm.
    Private Sub Workbook_Open()
    Application.Visible = False
    UserForm1.Show
    End Sub

W tym userForm mam CommandButton który powinien mi otworzyć inny plik xls

Private Sub CommandButton100_Click()
    Dim str_folder As String
    str_folder = "W:\Dokumenty\przykład.xls" ' folder do otwarcia
    Call Shell("explorer.exe " & str_folder, vbNormalFocus)
    End Sub

Ale on stara się go otworzyć w tym samy skoroszycie. Jak zmodyfikować kod by otwierał go w nowym oknie ?

0 5
  • #2 23 Lut 2016 14:05
    clubs
    Poziom 31  

Witam

Kod: vbnet
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 23 Lut 2016 16:57
    BlooQ
    Poziom 7  

Hey

Chodzi o to że jak mam otwarty tylko UserForm1 a cały excel jest ukryty to nie mogę otworzyć żadnego innego pliku excela.
    Zależy mi na tym by tylko UserForm1 był wyświetlany ale żeby można było także otwierać inne pliki excel. Nie wiem czy jest to do osiągnięcia w office 2007.

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lut 2016 23:20
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

W v.2007 działa (jeszcze) otwieranie w nowej instancji. Spróbuj

Kod: vbscript
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 25 Lut 2016 17:38
    BlooQ
    Poziom 7  

Wszystkie odpowiedzi są ok i bardzo pomocne ale niestety nie rozwiązują problemu. Excel który odpala tylko user form powoduje problemy z gdy chcemy otworzyć inne arkusze. Wcześniej aplikacja była napisana w VisualStudio ale każda zmiana wymaga na nowo kompilacji. Z aplikacji korzysta 20 osób i nie chce by za każdym razem musieli ją ponownie instalować. Można w VisualStudio zrobić taką aplikację której aktualizacja nie wymagała by ponownej instalacji ?

0
  • #6 25 Lut 2016 18:14
    marcinj12
    Poziom 40  

Jeżeli robisz w Excelu aplikację, która cały kod ma na userformie a potem jeszcze chcesz tylko ją pokazać, zaś Excela ukryć => to znaczy że wybrałeś złe narzędzie.
    Zwykły exe z Visual Studio jest za to jak najbardziej na miejscu.
    I tak, można tak zrobić aplikację, żeby aktualizacja nie wymagała ponownej instalacji. W zasadzie nie trzeba z tym nawet specjalnie kombinować - wystarczy wrzucić pliki na wspólny udział sieciowy, a użytkownikom potworzyć skróty do tej aplikacji.

0
  Szukaj w 5mln produktów