Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nbox Enigma2 - Aktualizacja

23 Lut 2016 11:37 8691 6
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam dekoder nbox wgrana enigma2 openpli karta sprawowana NC plus mix, chciałbym przeprowadzić aktualizacja a raczej wgrac graterlia do pamięci nad pytanie co z oscam i moja sprawowana karta jakie pliki skopiować katalog var wystarczy aby przywrócić ustawienia i karta działała z wykupionym pakietem
  • Moderator - SAT
    Nie wgrywaj tego image skoro pytasz o takie rzeczy.
    W 8.3 była opcja zapisania kopii na pendrivie.
  • Poziom 16  
    Karta sparowana na E2 ? Raczej nie ma takiej możliwości, a gratelie możesz wgrać na pamięć usb i z tego wystartować tuner.Jeszcze kwestia jaki bootloader masz obecnie i czy sam konfigurowałeś oscama? Ustawiena można sobie skopiować z obecnego systemu np. za pomocą TotalCommandera.
  • Poziom 1  
    Widzę że kolega marko888 pisze o braku możliwości nie mając zielonego pojęcia na ten temat. Oczywiście że się da kartę parowaną z dekoderem odseparować, a umożliwia to wyciągnięcie klucza RSA :) za pomocą programu do liczenia RSA z dumpu publik. Proszę nie wypowiadajcie się na te tematy skoro nikt nie liznął wiedzy oraz nigdy nie praktykował z takimi sprzętami i programami niech się wypowiadają mądre głowy i odpowiedzą na wasze pytania ja raczej nie mam czasu rozpisywać co i jak skoro brak tu podstaw unixa a co dopiero o parowaniu mowa i wgraniu e2 do nand
  • Poziom 16  
    NaviDaniel napisał:
    Widzę że kolega marko888 pisze o braku możliwości nie mając zielonego pojęcia na ten temat. Oczywiście że się da kartę parowaną z dekoderem odseparować, a umożliwia to wyciągnięcie klucza RSA :) za pomocą programu do liczenia RSA z dumpu publik. Proszę nie wypowiadajcie się na te tematy skoro nikt nie liznął wiedzy oraz nigdy nie praktykował z takimi sprzętami i programami niech się wypowiadają mądre głowy i odpowiedzą na wasze pytania ja raczej nie mam czasu rozpisywać co i jak skoro brak tu podstaw unixa a co dopiero o parowaniu mowa i wgraniu e2 do nand

Kto tu nie ma zielonego pojęcia to raczej kolega "NaviDaniel" bo pytanie było o sparowaniu karty z odbiornikiem w którym jest już soft E2 ? Nigdy do tej pory żaden operator nie urzywa E2 w swoich odbiornikach ,a tylko ze swoimi firmowymi softami i tam są parowane karty z odbiornikiem. Jeżeli kolega ma już odbiornik z E2 i działa na nim karta ,która wcześniej była sparowana z dekoderem to znaczy , że wystarczy skopiować wszystkie dane konfiguracyjne z poprzedniego softu do innego i dalej wszystko będzie działać, bo on już ma klucz RSA i wywodu jak go otrzymać na tym pozimie nie są mu potrzebne? Można również urzyć tej karty w jakimkolwiek innym modelu tunera z E2 i też wszystko będzie działać, więc zakaz wypowiadania się powinien dotyczyć takich wypowiedzi jak poprzednik, bo początkującemu urzytkownikowi nic to nie da ? :D
  • Poziom 35  
    Na początek w GOS (Gratelia) pliki konfiguracji nie znajdują sie w /var a w /etc/oscam
    Sugeruje zrobić kopie obecnego systemu do .tar.gz SystemBackup by mieć dostęp do potrzebnych plików by później skonfigurować Oscam
    I oczywiście Gratelie postawić na pendrive by móc bez bólu powrócić do obecnego systemu jeżeli Gos nie przypadnie do gustu...
    Pozdr matzg
  • Poziom 25  
    W przypadku karty sparowanej przez Oscam, wystarczy zabezpiczyć i następnie przegrać konfiguracje Oscam do nowego oprogramowania.