Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T410 - nieprawidłowo działające klawisze Delete, Strzałka w dół.

23 Lut 2016 12:17 1995 10
 • Poziom 9  
  Dzień dobry,

  Sprawa dotyczy laptopa Lenovo T410, Windows 7.

  Od kilkunastu dni mam problem z klawiszami "delete"(nie działa w dokumentach tekstowych, przy dłuższym przyciśnięciu przechodzi do pierwszej strony dokumentu i pokazuje podgląd strony, a na skrzynce microsoft outlook powoduje przełączenie z poczty na notatki). Nie działa mi również klawisz w dół( przy dłuższym naciśnięciu obraz się obraca się wokół własnej osi i ustawia ostatecznie bokiem, wpisując Ń i ©.

  Próbowałam cofać system, ale mimo kilku prób komputer nie powrócił ani razu do stanu sprzed problemu. Była informacja o możliwym blokowaniu przez program antywirusowy. Niestety mimo jego wyłączenia, systemu nie udało mi się cofnąć, mimo wybierania różnych punktów przywracania.

  Przejrzałam forum, ale nie znalazłam żadnego podobnego przypadku. Proszę o radę, czy jestem w stanie poradzić sobie z tym sama, czy będę zmuszona udać się do serwisu.

  Klawiszy używam w pracy z dokumentami tworzonymi w specjalnym szablonie, gdzie użycie ich jest niezbędne.

  Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
 • Poziom 9  
  W Biosie strzałka w dół działa prawidłowo.
 • Poziom 9  
  W przeglądarce - obraca obraz 3 razy (w lewo, do góry nogami i ostatecznie obraz zostaje obrócony/położony na prawej stronie). W programie pocztowym Microsoft Outlook nie działa w ogóle, nic się nie dzieje.
 • Poziom 9  
  Klawisze funkcyjne ctrl, alt etc. wydają się w porządku. Ściągnęłam program Clavier. Wygląda na to, że nie zostały ustawione żadne skróty klawiszowe, które byłyby powiązane z problematycznym klawiszem. Muszę szukać dalej :)
 • Poziom 9  
  Za radą informatyka odinstalowałam klawiaturę i zrestartowałam komputer. Przez chwilę wszystko działało - i delete, i strzałka w dół. Za chwilę problem powrócił. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł, trop?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Właśnie odkryłam jeszcze jedną rzecz. Wciskając klawisz "strzałka w dół" po jego skrajnej lewej stronie, działa on prawidłowo. Wciskając po jego prawej stronie, obraz się obraca. Podobnie w przypadku delete, u góry - wszystko OK. klikając w środek, przełącza na podgląd obrazu. Co to może być?
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc. W poniedziałek oddam laptopa do informatyka. Dam znać, czy da się naprawić, czy niezbędna będzie wymiana klawiatury. Pozdrawiam i dziękuję :)
 • Poziom 9  
  Okazało się, że klawiatura była uszkodzona. Została wymieniona (koszt 170zł z robocizną) i działa.

  Dziękuję za pomoc!