Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo T410 - nieprawidłowo działające klawisze Delete, Strzałka w dół.

23 Lut 2016 12:17 1491 10
  • Poziom 8  
    Dzień dobry,

Sprawa dotyczy laptopa Lenovo T410, Windows 7.

Od kilkunastu dni mam problem z klawiszami "delete"(nie działa w dokumentach tekstowych, przy dłuższym przyciśnięciu przechodzi do pierwszej strony dokumentu i pokazuje podgląd strony, a na skrzynce microsoft outlook powoduje przełączenie z poczty na notatki). Nie działa mi również klawisz w dół( przy dłuższym naciśnięciu obraz się obraca się wokół własnej osi i ustawia ostatecznie bokiem, wpisując Ń i ©.

Próbowałam cofać system, ale mimo kilku prób komputer nie powrócił ani razu do stanu sprzed problemu. Była informacja o możliwym blokowaniu przez program antywirusowy. Niestety mimo jego wyłączenia, systemu nie udało mi się cofnąć, mimo wybierania różnych punktów przywracania.

Przejrzałam forum, ale nie znalazłam żadnego podobnego przypadku. Proszę o radę, czy jestem w stanie poradzić sobie z tym sama, czy będę zmuszona udać się do serwisu.

Klawiszy używam w pracy z dokumentami tworzonymi w specjalnym szablonie, gdzie użycie ich jest niezbędne.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

• Spec od komputerów
    Sprawdź czy klawisz strzałka w dół działa poprawnie w biosie.
  • Poziom 8  
    W Biosie strzałka w dół działa prawidłowo.

• Spec od komputerów
    A w innych programach - np. przewijanie strony w przeglądarce?
    Chodzi o sprawdzenie czy problem dotyczy samego pakietu office czy systemu Windows.
  • Poziom 8  
    W przeglądarce - obraca obraz 3 razy (w lewo, do góry nogami i ostatecznie obraz zostaje obrócony/położony na prawej stronie). W programie pocztowym Microsoft Outlook nie działa w ogóle, nic się nie dzieje.

• Spec od komputerów
    Sprawdź czy nie zablokował się jakiś klawisz funkcyjny - np. alt, ctrl. Jeśli nie to sprawdź czy nie masz jakiegoś skrótu klawiaturowego ustawionego np. http://www.pcworld.pl/ftp/clavier.html
  • Poziom 8  
    Klawisze funkcyjne ctrl, alt etc. wydają się w porządku. Ściągnęłam program Clavier. Wygląda na to, że nie zostały ustawione żadne skróty klawiszowe, które byłyby powiązane z problematycznym klawiszem. Muszę szukać dalej :)
  • Poziom 8  
    Za radą informatyka odinstalowałam klawiaturę i zrestartowałam komputer. Przez chwilę wszystko działało - i delete, i strzałka w dół. Za chwilę problem powrócił. Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł, trop?

Dodano po 6 [minuty]:

Właśnie odkryłam jeszcze jedną rzecz. Wciskając klawisz "strzałka w dół" po jego skrajnej lewej stronie, działa on prawidłowo. Wciskając po jego prawej stronie, obraz się obraca. Podobnie w przypadku delete, u góry - wszystko OK. klikając w środek, przełącza na podgląd obrazu. Co to może być?
  • Pomocny post

Spec od komputerów
    Być może jednak uszkodzona klawiatura.
  • Poziom 8  
    Dziękuję za pomoc. W poniedziałek oddam laptopa do informatyka. Dam znać, czy da się naprawić, czy niezbędna będzie wymiana klawiatury. Pozdrawiam i dziękuję :)
  • Poziom 8  
    Okazało się, że klawiatura była uszkodzona. Została wymieniona (koszt 170zł z robocizną) i działa.

Dziękuję za pomoc!