Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Duże użycie CPU po wymianie procesora

Prokiler.NS 23 Lut 2016 13:20 495 10
  • #1 23 Lut 2016 13:20
    Prokiler.NS
    Poziom 7  

Witam! Dwa dni temu postanowiłem wymienić w komputerze procesor na troszkę mocniejszy ze względu na bardzo duże użycie CPU , bardzo często 100% przy przeglądaniu stron. Myślałem że to coś poprawi sprawność komputera , lecz dalej jest bardzo duże użycie procesora. Wiadomo zauważalna jest poprawa jakości działania komputera ale dalej mnie zastanawia skąd takie duże użycie CPU ? Gdyby ktoś był w stanie pomóc byłbym wdzięczny. Dodam że przed wymianą procesora postawiłem system na nowo , sprawdziłem cały komputer pod stroną malware i wirusów.

Drugą sprawą jest nie uruchamianie się komputera po użyciu opcji "Uruchom Ponownie". Komputer słychać że sobie działa , wiatraki chodzą ale monitor nie wstaje :/ Ta kwestia zaczęła się dziać dopiero po wymianie procesora , na starym nie było z tym żadnego problemu. Bardzo liczę na waszą pomoc i porady !

Dodaje specyfikację komputera :
    Procesor : Intel Pentium Processor E5400 (2M Cache, 2 x 2.70 GHz, 800 MHz FSB)
    Karta Graficzna : Nividia Geforce GT 440
    Ramy : 4 GB DDR2 800Mhz Kingston
    Płyta Główna : Intel DG33BU
    Zasilacz : 400W
    System :Windows 7 Ultimate SP1 64bit

• #2 23 Lut 2016 14:06
    irondick
    Poziom 31  

Wersja BIOS, model zasilacza? System instaluje się na złożonym lub zmodyfikowanym sprzęcie. W menadżerze zadań sprawdź który proces tak obciąża procesor i daj znać.

• #3 23 Lut 2016 14:16
    Prokiler.NS
    Poziom 7  

A więc tak jeśli chodzi o wersję biosu:

Model zasilacza : LOGIC-400ATX

Jeśli chodzi o procesy obciążające procesor to widzę tylko chrome , nic więcej :

• Pomocny post
    #4 23 Lut 2016 15:49
    irondick
    Poziom 31  

Z tego co podałeś wcześniej to BIOSy są tu: https://downloadcenter.intel.com/product/50376/Intel-Desktop-Board-DG33BU
    Z tego pierwszego zdjęcia wynika, że to komputer HP. Więc opisz co to dokładnie za sprzęt kolego informatyku.
    Możesz dać informację z Aidy lub z własnego BIOSu? Problemem jest Chrom jak widać, jednakże daj procesy wszystkich użytkowników.

• #5 23 Lut 2016 17:28
    Prokiler.NS
    Poziom 7  

A więc tak - zaktualizowałem bios i problem z "uruchom ponownie" zniknął :)
    Teraz kwestia dużego użycia CPU. Niżej zamieszczam screeny.

Duże użycie CPU po wymianie procesora Duże użycie CPU po wymianie procesora Duże użycie CPU po wymianie procesora Duże użycie CPU po wymianie procesora

Procesy po otwarciu 3 zakładek w chrome - bardzo duże wykorzystanie CPU :

• #6 23 Lut 2016 18:34
    marcin878787
    Poziom 18  

W takim razie napisz jakie strony masz otwarte podczas gdy występuje wysokie użycie cpu przez chrome?

• #8 23 Lut 2016 19:11
    Prokiler.NS
    Poziom 7  

Strony które były otwarte : facebook,youtube,o2
    Jeśli chodzi o sterowniki do karty graficznej to są aktualne , niedawno system postawiony na nowo
    Google Chrome pobrany z oficjalnej strony

• #9 23 Lut 2016 19:17
    310artur
    Poziom 42  

Sprawdź. Odinstaluj chrome, wejdź na stronę chrom, wybierz "Pobierz Chrome na inną platformę" wybierz platformę 64bit. Ja mam 64bit system i też mi chce instalować domyślnie wersje 32bit.
    Możesz też sobie sprawdzić jak będzie działał Waterfox
    https://www.waterfoxproject.org/
    jeśli nie jesteś antyfanem firefoxa.

• #10 23 Lut 2016 19:28
    marcin878787
    Poziom 18  

Ze screena wynikało, że masz otwarte 6 zakładek. Ty podałeś 3 strony.

W momencie gdy jest największe użycie cpu, sprawdź jakie strony są otwarte i w manager zadań zakończ najbardziej obciążający proces chrome.exe ( zaznacz proces i wciśnij klawisz delete ).
    Zobacz wtedy jaka strona została zamknięta.

Tym samym dzięki temu dowiesz się jaka strona w przeglądarce najbardziej obciąża cpu.

• #11 23 Lut 2016 19:48
    irondick
    Poziom 31  

1. Zasilacz masz do wymiany. 2. Ewentualnie przejdź na Operę. 3. Pobierz program FRST zrób skan i podaj logi w dziale AV.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo