Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento - po wymianie silnika

23 Lut 2016 13:49 1074 12
  • Poziom 9  
    Witam.Wczoraj zmieniłem silnik w seicento 900 na używany i samochód pali super tylko słychać przy pierwszym cylindrze jak by stuki po za tym zalałem go olejem 10W40 i strasznie kopci może to być przez ten olej?Jeszcze jeden problem seicento nie bardzo chce jechać do przodu za to na wstecznym śmiga czy źle linkę od sprzęgła dokręciłem czy może przy linkach od zmiany biegów coś źle zrobiłem?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jeżeli chodzi o stuki, to zależy jaki, metaliczny czy pukanie, obstawiam panewke. Co do biegów, to obstawiam że źle ustawiony wybierak, tylko tak o skręcony i zamiast 1, wrzucasz 3. W skrzyni powinna być zaślepka do blokowania skrzyni na luzie i tak samo obok drążka. To się ustawia i mocno skręca. Jeżeli winne było by sprzęglo bądź też linka to:
    a/ przy słabo naciągnietej lince miałbyś problem z wysprzęgleniem samochodu
    b/ jakb było sprzegło skonczone to słabo by ci jechal to tył.

Rozkręc wybierak, ustaw na skrzyni dźwignie w pozycji biegu pierwszego, pozniej sprzęgło, odpal i wtedy rusz.
    Co do ustawiania wybieraka jak sobie sam nie poradzisz udaj się do jakiegoś mechanika, koszt czegoś takiego u mnie to 30 zł...
  • Poziom 9  
    na skrzyni w którą strone jest pierwszy bieg?
  • Poziom 10  
    nie posiadałem nigdy sc, jestem elektronikiem a mechanika to tylko hobby :)
  • Poziom 9  
    no to można tylko zgadywać. . . w sumie do 5 razy sztuka;)
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    do 7 :) 5 biegów, wsteczny i luz :)
  • Poziom 9  
    he he no tak nie wiem może to ogarne.

Dodano po 1 [godziny] 43 [minuty]:

jednak nie jestem w stanie tego ogarnac.przy wybieraku na skrzyni jest wieloklin ktory ma dwa zeby obik siebie na przeciwadze wiekszy rowek i po przekreceniu wieloklina w prawo ta przeciwaga też musi byc w tym samym polozeniu na lewarku wtedy mam pierwszy bieg.teoretycznie bo auto nie jedzie...
  • Poziom 10  
    a rozpiołeś wybierak ?
  • Poziom 9  
    nie bardzo wiem o jaki wybierak chodzi ten w srodku auta czy przy skrzyni na razie to ściągnąłem tą linke z wieloklina;)
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam więc tak. Zapinasz linke do skrzyni, robisz zdjęcie, zmieniasz bieg i idziesz i porównujesz zdjęcie z tym co stąło się po zmianie biegu. Odpinasz linki obie od skrzyni i zostaje ci sam dyngs którym zmieniasz biegi (ciągnie ci to linka). Porównujesz stan aktualny i stan ze zdjecia i widzisz jaki ruch to wykonuje. No i teraz tym dyngsem szukasz biegów. Wybierak to jest to co łączy lewarek zmiany biegów z automatem na skrzyni zmiany biegów. Ty musisz zmieniać biegi ręcznie tym automatem zmiany biegów. To jest moja koncepcja. Napisz jeżeli coś po prostu jest nie do zrobienia to się zastanowimy.
  • Poziom 9  
    poddałem się zawiozłem seja do mechanika.Te dziwne stuki przy pierwszym cylindrze to mechanik twierdzi że przez łańcuszek rozrządu jest do wymiany i klawiatura stuka;)niby używany(nowy)silnik:)dam znać jak autko odbiore od mechanika.
  • Poziom 9  
    Samochód naprawiony wymieniony cały zestaw naprawczy lewarka co do skrzyni ustawił ale nie zdradził jakim sposobem;)napinacz lańcuszka rozrządu się rozleciał i łańcuszek uderzał o obudowe rozrządu.dzieki za pomoc