Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp laserjet pro 300 color mfp m375nw - Krytyczny błąd instalacji sterownika

23 Lut 2016 14:48 690 2
  • Poziom 4  
    Witam,

Zaraz po formacie firmowego komputera chciałem zainstalować sterowniki do drukarki HP Laserjet pro 300 mfp 375nw działającej w sieci. Za każdym razem kiedy uruchamiana jest instalacja sterownika (Full) w nieregularnym momencie występuje krytyczny błąd. Wpierw wyświetlał się sam czysty komunikat o błędzie, kiedy wszedłem w tryb awaryjny podczas instalacji wpierw pokazał się błąd 1618, a potem 1601. Próbowałem rozwiązań z supportu HP, jednak nie działają. W obu przypadkach problem związany jest z plikiem formatu .msi.

Starałem się instalować czysty sterownik (Basic driver) zarówno z oficjalnego jak i nieoficjalnego źródła.
    Nie próbowałem instalować sterownika tylko przez bezpośrednie połączenie kablem z drukarką, bo nie miałem takowego. Ale nie wiem czy to zadziała.

Po wejściu w dziennik zdarzeń w aplikacjach wyświetla się krytyczny błąd o nazwie.. dokładnie jej nie pamiętam, ale coś brzmiącego jak PrintHost.
    Zawsze pojawia się ten błąd po nieudanej próbie instalacji.

Dodam, że komputer nie miał instalowanych żadnych aktualizacji, Framework 4.5 zaktualizowany, wszystkie sterowniki zainstalowane.

Czytałem również o tym aby odinstalować Service Pack 1 i go przeinstalować.

Dostęp fizyczny do komputera będę miał w tym tygodniu, jednak chciałbym posiadać jakieś hipotetyczne rozwiązania do zastosowania.

W firmie bez drukarki jak bez ręki. Proszę o jak najszybszą pomoc

Z góry dziękuję ;)
  • Poziom 27  
    A na jakim OS instalujesz drukarkę?
    Próbowałeś sterownika UPD czy tylko dedykowane?
  • Poziom 4  
    Wystarczyło użyć kabla do połączenia między komputerem, a drukarką. Starsze oprogramowanie zrobiło robotę.