Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAN TGX 18 480 - Wskaźnik poziomu Adblue

23 Lut 2016 17:25 3666 10
  • Poziom 10  
    Witam problem zaczął się po świątecznym przestoju. Wskaźnik od adblue zaczął pływać raz było pół raz cały zbiornik a raz rezerwa pomimo tego, ze płyn był wlany do pełna. Raz jest tak że mogę przejechać cały dzień i wskaźnik dobrze pokazuje. Czasem jest tak, że przekręce kluczyk i wskaźnik podnosi się do 1/4 i opada na 0 zapala się przy tym komunikat żeby zatankować płyn. Bywa też tak że wskaźnik pokazuje dobrze po chwili zaczyna wskazówka pomalutku opadać i opada do samego zera i znów komunikat. Wszystkie wtyczki suche i sprawdzone. Czy to wina smoka? Jak go sprawdzić które kable zmostkować? Ewentualnie jak dostać się do niego? Bo Zbiornik jest zabudowany.
    Z góry dzięki za pomoc ;)
  • Testo
  • Poziom 10  
    No nie taki sam bo u mnie W EDC i GDK /PDF dłędów brak :|
    A u kolegi jest walnieta wiązka bo takie błędy pojawiają się jak na zapłonie odłączymy pomarańczową kostkę na wysokści smoka w zbiorniku paliwa 6-cio pinowa ;)
  • Testo
  • Poziom 31  
    Sory,myślałem ,że zapomniałeś napisać kodów błędów .
  • Poziom 25  
    Jezeli zbiornik masz zabudowany w aluminium razem ze zbiornikiem paliwa ... znajdziesz klape / wieko pod zbiornikiem po ktora znajdziesz czujnik/sonar poziomu AdBlue wraz z wtyczka . Sama konstrukcja tej "zabudowy" zbiornika jest na tyle niefortunna ,ze woda ( deszczowka ) zawsze znajdzie droge aby dostac sie pod aluminiowy plaszcz a nie ma jak wyleciec dolem i suma sumarum zdarza sie ze czujnik jest zalany woda . Udalo mi sie raz spuscic ok 5 L wody z tamtego miejsca , piny we wtyczce szlag trafil i niestety czujnik tez ;) .
    Co nie zmienia faktu ze mozna wymienic sam czujnik ,ktory moze byc wewnetrznie uszkodzony .
  • Poziom 14  
    Zmostkowanie przewodów nic nie da, bo sonar komunikuje się poprzez magistrale danych :) Możesz ewentualnie sprawdzić napięcia zasilania + Can na wtyczce.
  • Poziom 10  
    No niestety nie mogę odkręcić tych wkrętów na dole. Nie chce też niczego popsuć chyba będe musiał je rozwiercić i dać nowe bo innej możliwości nie widzę :cry:
    Frenzel napisał:
    Zmostkowanie przewodów nic nie da, bo sonar komunikuje się poprzez magistrale danych :) Możesz ewentualnie sprawdzić napięcia zasilania + Can na wtyczce.

Który pin i w której wtyczce? Domyślam się, że w tej pomarańczowej koło zbiornika.
  • Poziom 25  
    Rozwiercanko i nowe nity :) .
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jeśli nie wyskakiwały żadne błędy podczas skakania wskazówki, stawiałbym na uszkodzenie samego sonaru.

MAN TGX 18 480 - Wskaźnik poziomu Adblue
  • Poziom 10  
    Wykręciłem dziada kostka sucha jak pieprz nic więcej nie da się powiedzieć. Po wykręceniu i ponownym zamontowaniu przez jeden dzień wszystko ok a od wczoraj od nowa wskaźnik lata pokazuje raz dobrze a raz całkowite zero. Błędów brak. Pytałem o czujnik ceny od 500 netto do góry jutro jadę autem w drogę jak dalej będzie wskaźnik szalał zaryzykuję i kupie nową sondę ;)
  • Poziom 10  
    Wymieniłem ten sonar na nowy febi. Problem znikł wskazówka pokazuje poprawnie ;)