Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przeskok na blok zaparzającym Ekspres Saeco

23 Feb 2016 17:43 4257 8
  • Level 10  
    Witam, mam duży problem z blokiem zaparzającym, robiłem czyszczenie i po złożeniu, (dodam, że koła zębate zostały ustawione według strzałek naprowadzających) i po załączeniu blok robi ruch i nie powraca do punktu rozruchu, chodzi o to, że zostaje w punkcie otwarcia bloku, co np. nie pozwala otworzyć zbiornika z fusami po kawie. Po ponownym ustawieniu kuł zębatych i załączeniu znowu blok zaparzający nie powraca do swojego prawidłowego ustawienia, proszę o pomoc co jest nie tak? Pozdrawiam. :cry:
    Moderated By mrhari:

Temat poprawiłem.
    3.1.15. Nie pytaj od razu na forum, jeśli samemu nic wcześniej nie sprawdziłeś lub nie podjąłeś próby samodzielnej diagnozy. Pamiętaj, że porady są udzielane w sposób zdalny przy braku fizycznego dostępu do urządzenia, problem musi być bardzo dobrze opisany i zrozumiany przez użytkowników, a tytuł powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

[Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 21  
    Tyle bloków zaparzających ile marek ekspresów,czego ten post dotyczy?
  • Level 10  
    Saeco odea go
  • Level 21  
    Sprawdzić mikrowyłączniki/ mikrowyłącznik .One mogą wpływać na pozycję bloku,na 100% coś zostało sknocone przy składaniu.Nie patrz na strzałki tylko duże koło zębate w blok ,wstawić do korpusu i wtedy zobaczysz co jest źle.
  • Level 10  
    ..mikrowyłączniki są ok.sprawdzałem koło zębate teź ustawiam tak jak powinno być na kreskę i po załączeniu blok robi ruch i nie wraca na swoje miejsce

Dodano po 3 [godziny] 6 [minuty]:

..dodałem zdjęcie, może mikro wyłączniki nieprawidłowo włożyłem?przeskok na blok zaparzającym Ekspres Saeco
  • Level 21  
    Wyjmowałeś silnik?Może obróciłeś silnik o 180 st i zamieniłeś +z -.Ten ruch zaparzacza jest minimalny i wraca na swoje miejsce a jeśli idzie dalej to namieszałeś .
  • Level 10  
    ...silnik nie był ruszany, czyli na pewno odpada
  • Level 10  
    ..po wielokrotnym przetestowaniu, doszedłem do wniosku, że usterka przeskoku na bloku zaparzającym występuje najczęściej gdy po włączeniu ekspresu uruchamia się czyszczenie i wtedy blok nie wraca do swojego punktu, a jak ustawie i nie ma czyszczenia potrafi prawidłowo zrobić kawę i ustawić się prawidłowo.Dziwna usterka, i już mam powoli dosyć tego ekspresu! dodałem zdjęcie w jakim położeniu zostaje blok po czyszczeniu :cry: przeskok na blok zaparzającym Ekspres Saeco
  • Level 10  
    Obstawiam mikrowyłącznik górny mimo wszystko.. miałem ten sam problem - kilka razy woda pociekła z wylewek nad mikrowyłącznikiem i przestał działać poprawnie wymieniłem u siebie na podobny ale z rolką, ustawiłem rolke tak aby się wyłączała w odpowiednim momencie (miała dłuższe ramie) i zaczęło poprawnie działać...