Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit lodówka BAAAN 13X - ciągła praca a temp. w chłodziarce +16st

Grzech1979 23 Feb 2016 17:55 1893 8
    Grzech1979
    Level 7  
    Witam. Proszę o radę w sprawie awarii lodówki. Sprzęt ma 5lat i chyba nadszedł jego czas:-) chciałem się tylko upewnić czy warto ją naprawiać czy nie. Pytanie czy koszty naprawy nie przewyższą połowę wartości nowej i czy będę miał jakąś gwarancję, że pochodzi dłużej?
    Lodówka od kilku dni pracuje non-stop. zamrażalnik z dołu chłodzi jak trzeba, zaś chłodziara ma 16st. Na nastawy termostatu nie reaguje. Z podobnych postów wyczytałem,że wszystko wskazuje na nieszczelność układu. Moje pytanie czy jest możliwość sprawnego usunięcia tej nieszczelności (na zewnątrz sprawdzałem luty i nic nie znalazłem) i jaki może być przewidywalny koszt takiej usługi. Będę bardzo wdzięczny za informację. Pozdrawiam
    piotrek22101
    Level 39  
    Witam. Rurki w których płynie gaz są także pod obudową.
    szukanie gdzie jest ta nieszczelność to nieopłacalna zabawa. Ostatnio ja miałem taki dylemat
    i wyszło że lepiej kupić nową.
    Grzech1979
    Level 7  
    kontaktowałem się z serwisantem w tej kwestii i oczywiście odpowiedział, że jest skłonny podjąć naprawę, która będzie oscylować w granicach 200zł, ale coś czuję że skończy się to tak jak wyczytałem na którymś poście. po takich naprawach lodówki pracują kilka dni i jesteśmy w punkcie wyjścia biedniejsi o kilka stówek. Możesz napisać na jaki model się zdecydowałeś i czy jesteś zadowolony? (dzięki za odpowiedź)
    piotrek22101
    Level 39  
    Poprzednia lodówko zamrażarka firmy Amica i teraz też tej samej firmy. Jak na razie chodzi już
    4rok i jest ok. Poprzednia była 12lat. P.S. żona zadowolona.
    Grzech1979
    Level 7  
    OK.dzięki i pozdrawiam
    Grzech1979
    Level 7  
    Czy ktoś wie czemu zamrażalnik mrozi a chłodziarka nie? w mojej lodówce jest jeden agregat. czy są tam dwa obiegi i jak agregat przekierowuje freon? Wszystko wskazuje na nieszczelność układu ale jak by była nieszczelność to czy freon nie ulotniłby się z obu obiegów i miałbym taką samą sytuację w całej lodówce.
    Proszę o odpowiedź jak ktoś wie.
    piotrek22101
    Level 39  
    Witam. U mnie w poprzedniej tak samo było,po rozmrożeniu jej już i zamrażarka padła.
    Można jeszcze termostat sprawdzić bo może on nie daje sygnału że ciepło w lodówce.
    Grzech1979
    Level 7  
    Kupiłem nową lodówkę. tym razem Samsunga. starą oddałem za darmo. Uznałem, że nie warto próbować ją naprawiać. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.