Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit lodówka BAAAN 13X - ciągła praca a temp. w chłodziarce +16st

Grzech1979 23 Feb 2016 17:55 1737 8
    Grzech1979
    Level 7  
    Witam. Proszę o radę w sprawie awarii lodówki. Sprzęt ma 5lat i chyba nadszedł jego czas:-) chciałem się tylko upewnić czy warto ją naprawiać czy nie. Pytanie czy koszty naprawy nie przewyższą połowę wartości nowej i czy będę miał jakąś gwarancję, że pochodzi dłużej?
    Lodówka od kilku dni pracuje non-stop. zamrażalnik z dołu chłodzi jak trzeba, zaś chłodziara ma 16st. Na nastawy termostatu nie reaguje. Z podobnych postów wyczytałem,że wszystko wskazuje na nieszczelność układu. Moje pytanie czy jest możliwość sprawnego usunięcia tej nieszczelności (na zewnątrz sprawdzałem luty i nic nie znalazłem) i jaki może być przewidywalny koszt takiej usługi. Będę bardzo wdzięczny za informację. Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    piotrek22101
    Level 39  
    Witam. Rurki w których płynie gaz są także pod obudową.
    szukanie gdzie jest ta nieszczelność to nieopłacalna zabawa. Ostatnio ja miałem taki dylemat
    i wyszło że lepiej kupić nową.
    Grzech1979
    Level 7  
    kontaktowałem się z serwisantem w tej kwestii i oczywiście odpowiedział, że jest skłonny podjąć naprawę, która będzie oscylować w granicach 200zł, ale coś czuję że skończy się to tak jak wyczytałem na którymś poście. po takich naprawach lodówki pracują kilka dni i jesteśmy w punkcie wyjścia biedniejsi o kilka stówek. Możesz napisać na jaki model się zdecydowałeś i czy jesteś zadowolony? (dzięki za odpowiedź)
    piotrek22101
    Level 39  
    Poprzednia lodówko zamrażarka firmy Amica i teraz też tej samej firmy. Jak na razie chodzi już
    4rok i jest ok. Poprzednia była 12lat. P.S. żona zadowolona.
    Grzech1979
    Level 7  
    OK.dzięki i pozdrawiam
    Grzech1979
    Level 7  
    Czy ktoś wie czemu zamrażalnik mrozi a chłodziarka nie? w mojej lodówce jest jeden agregat. czy są tam dwa obiegi i jak agregat przekierowuje freon? Wszystko wskazuje na nieszczelność układu ale jak by była nieszczelność to czy freon nie ulotniłby się z obu obiegów i miałbym taką samą sytuację w całej lodówce.
    Proszę o odpowiedź jak ktoś wie.
    piotrek22101
    Level 39  
    Witam. U mnie w poprzedniej tak samo było,po rozmrożeniu jej już i zamrażarka padła.
    Można jeszcze termostat sprawdzić bo może on nie daje sygnału że ciepło w lodówce.
    Grzech1979
    Level 7  
    Kupiłem nową lodówkę. tym razem Samsunga. starą oddałem za darmo. Uznałem, że nie warto próbować ją naprawiać. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.