Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder dodatkowy gubi połączenie z dekoderem głównym (nc+)

Rekińczyk 23 Lut 2016 19:11 1464 3
  • #1 23 Lut 2016 19:11
    Rekińczyk
    Poziom 2  

Dekoder dodatkowy (w moim pokoju) usługi multiroom gubi połączenie z dekoderem główny (w pokoju dziennym). Drugi dekoder dodatkowy (w sypialni) działa zawsze bez zarzutu i nigdy nie traci połączenia z dekoderem głównym.
    Przeprowadziłem kilkanaście rozmów z konsultantami nc+, spędziłem przy telefonie wiele godzin - wniosek prosty - wina z mojej strony a nie ze strony usługodawcy, na te słowa potwierdzenie znalazłem w salonie w moim mieście, gdzie po podłączeniu wszystkich trzech dekoderów wszystko działało, a po powrocie do domu, po dwóch godzinach, wszystko wróciło do normy i dekoder pomocniczy z mojego pokoju zgubił połączenie.
    Przez telefon konfigurowałem wszystko jak należy, a każdym z bodaj 10 konsultantów te same etapy, bieganie z pokoju do pokoju.
    Router od mojego lokalnego dostawcy internetowego (gawex), po radiu, mam na strychu.
    Kable ethernet wychodzą z tego miejsca do wyjść przy gniazdkach w każdym z pokoi tj. salon, sypialnia, mój pokój i kolejny pokój (router ma 4 wyjścia).
    Ze ściany wystarczy podpiąć kabel ethernet do dekodera.
    Dodatkowo łączę swój laptop z routerem przez wi-fi.
    WEDŁUG MNIE GDZIE LEŻY PROBLEM
    Mianowicie, kabel ethernet idący do pokoju z niełączącym się dekoderem został przedłużony, bo był krótki. Czy to może stanowić o moim problemie z dekoderem dodatkowym?

0 3
  • #2 23 Lut 2016 19:20
    junkerp
    Poziom 14  

Według mnie problem z kablem. Ja sprawdził bym ten kabel podłączając laptop przez RJ45 w pokoju.

0
  • #3 24 Lut 2016 02:20
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Rekińczyk napisał:
    kabel ethernet idący do pokoju z niełączącym się dekoderem został przedłużony, bo był krótki.

Jak i czym przedłużony, w jakim standardzie sieciowym zarobione są końcówki RJ45?.

0
  • #4 24 Lut 2016 17:07
    Rekińczyk
    Poziom 2  

junkerp napisał:
    Według mnie problem z kablem. Ja sprawdził bym ten kabel podłączając laptop przez RJ45 w pokoju.

Zawsze, gdy podłączę w to miejsce laptop i odłączę go od wi-fi, mam dostęp do internetu.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale to nie może być kwestia kabla przedłużonego, bo ten idzie w inne miejsce. Kabel do niesprawnego dekodera nie był przedłużany. Właśnie się upewniłem.
    KOCUREK1970 napisał:
    Rekińczyk napisał:
    kabel ethernet idący do pokoju z niełączącym się dekoderem został przedłużony, bo był krótki.

Jak i czym przedłużony, w jakim standardzie sieciowym zarobione są końcówki RJ45?.

Nie rozumiem co znaczy standard sieciowy. Proszę dla laika.
    Zdjęcie końcówki od strony routera.
    Link
    Tak więc, internet jest w tym miejscu, ale dekoder zrywa połączenie. W pierwsze kolejności może wymienić kabel idący z routera do ściany i kolejno drugi kabel ze ściany do gniazdka dekodera, to chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie.

0