Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat stilo 1,9 Mjet 8v 2006 - Skoki ciśnienia paliwa

fzrexup 23 Lut 2016 19:28 861 6
  • #1 23 Lut 2016 19:28
    fzrexup
    Poziom 4  

Witam,

1. czy to normalne iż na włączonej stacyjce bez uruchamiania silnika czujnik na listwie CR wskazuje od
    10,9bar do 13,9bar i tak sobie skacze - załączem rysunek
    2. podczas pracy na wolnych obrotach ciśnienie zmierzone skacze w zakresie +/- 20bar od wartości zadanej.
    3. załączam wykres ciśnienia na rozruszniku
    czy to może czy brać się za czujnik czy raczej jest to problem regulatora ciśnienia albo gorzej samej pompy..

czasem po dłuższym postoju auto zapala i gaśnie, ale jak już zapali można zgasić i wtedy startuje na dotdyk za każdym razem, jakby się coś zapowietrzało...

Pozdrawiam

0 6
  • #2 24 Lut 2016 11:11
    fzrexup
    Poziom 4  

naprawdę nikt nie wie...

0
  • #3 22 Mar 2016 00:41
    miloszm
    Poziom 7  

Może pompa. Miałem tej zimy nieprzyjemną sytuację z zapowietrzeniem rozszczelnionej pompy. Spadała temperatura do około 2-3 stopni i zaczynały się problemy: wsadzam kluczyk, grzeję świece, kontrolka gaśnie, rozrusznik kręci. Samochód "odpala", czyli wchodzi na 900 obrotów, niby załapał i gaśnie. Po 20 minutach kręcenia rozrusznikiem jak już pompa chyba przepchnęła powietrze nagle odpala.
    Sprawdź czy nie masz wilgotnej pompy - wyciek powinno być widać, a u mnie dodatkowo było czuć. Po odpaleniu silnika z wentylacji wydobywał się zapach ON.
    Po uszczelnieniu pompy wszystko OK.

Drugą rzecz jaką sprawdź to EGR. Jeżdżę samochodem na dłuższych trasach i lubię go przegazować, a pomimo to zaczęły mi się dziać cuda (samochód gasł dojeżdżając do skrzyżowania, nie chciał się zbierać, check engine przy dodawaniu gazu 120km/h i 3500 obr/min, turbina nie chciała startować przy powolnym dodawaniu gazu itp.). Komputer nie pokazywał żadnych problemów z EGRem, a po jego demontażu okazało się, że jest totalnie zawalony i praktycznie nie działa.

0
  • #4 23 Kwi 2016 08:42
    fzrexup
    Poziom 4  

egr czyściłem, generalnie czasem auto się przydławi przy ruszaniu ale bardzo rzadko więc chyba dam sobie spokój to auto żyje swoim życiem a to guma w zawieszeniu trzeszczy a to coś stuka, skrzynia a szczególnie mechanim różnicowy z kosmicznymi luzami .. generalnie przestałem się dziwić dlaczego to auto się nie sprzedawało...

na 3 wtrysku mam korekcję +3 przy dawce paliwa 5,5mg więc może to jest przyczyną, że czasem przydławi się, co ciekawe ta korekcja do temperatury ok 70st. jest na -2 dopiero kiedy silnik osiągnie pełną temp. korekcja wędruje na + może to kompresja może wtrysk ..

Pozdr,

0
  • #5 24 Kwi 2016 22:26
    miloszm
    Poziom 7  

Kurczę, a ja właśnie lubię Stilacza za jego niską awaryjność i tanie naprawy. Wcześniej jeździłem Saxo 1.1 i przy 240 000 km był wyeksploatowany i od spodu zdrowo przerdzewiały. Stilo ma już 310 000 i korozji nie widać, a poza akumulatorem i wspomnianymi problemami z pompą wtryskową nigdy mnie nie zawiódł:)
    Naprawy są też dużo tańsze niż Saxo.
    MM

0
  • #6 25 Kwi 2016 09:56
    fzrexup
    Poziom 4  

może musimy się "dotrzeć" :)

0
  • #7 25 Lut 2017 08:15
    fzrexup
    Poziom 4  

Część problemów udało mi się rozwiązać a mianowicie

problemy z przydławianiem auta oraz tak duże skoki ciśnienia paliwa powodem były:
    przycierający się wtryskiwacz na 3 cylindrze oraz zaśniedziałe styki w kostkach pod bezpiecznikami, po zrobieniu wtrysku oraz czyszczeniu elektryki inne auto

zostało mi jeszcze uszczelnić pompę CR, bo jest lekko zapocona, zamówiłem także drugą skrzynię biegów podobno nie ma żadnych luzów,.

Także powoli zaczynamy się lubieć...z stilonem

0