Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat b5 FL 1.9 TDI 101km

23 Feb 2016 19:33 1497 15
  • Level 6  
    Mam problem z moim passatem ponieważ od miesiące gaśnie podczas jazdy i nie chce odpalić odpala dopiero jak odstoi chwilę. Problem jest także z odpaleniem długo trzeba krecic ale nie co dzień od czasu do czasu. Dzisiaj jak probowalem odpalić to odpalił bez problemu ale wszedł na 600obrotow i zgasł i tak 2 razy po czym odpalił bez problemu. Mechanicy w okolicy nie potrafią mi pomoc ponieważ według nich wszystko chodzi i nie ma żadnego błędu. Może ktoś z państwa miał podobny problem bardzo proszę o pomoc
  • Level 14  
    Jeżeli chodzi o sprawę gaśnięcia zaraz po odpaleniu to ojciec miał podobnie w sharanie. Odpalał silnik nie do końca wchodził na obroty i gasł. Jak wstawił nowy akumulator to problem zniknął. Ale co do gaśnięcia w trakcie jazdy to nie mam pojęcia.
  • Level 30  
    Odwiedź diagnoste co potrafi skorzystać z komputera. Nie napisałeś kiedy był zmieniany filtr paliwa, czy auto gaśnie jak jest ciepłe, czy jak jest zimne. Kiedy jest problem z rozruchem, na ciepłym czy zimnym
  • Level 6  
    Filt paliwa wymienilem kiedy to się zaczelo dział a on gaśnie na rozgrzanym ale nie zawsze do końca a akumulator mam nie zaly rok więc też go wyklucza zwłaszcza że kręci bez problemu

Dodano po 1 [minuty]:

Z rozruchem czasem przez 2-3 dni wogole nie ma problemu ale jak go coś weźmie to z dwa dni ciągle po nocy czy jak pojeździe to tak samo na to niestety nie ma reguły:( no niestety owiedziałem już 4 mechaników w okolicy każdy mnie odprawił że nic nie widać wszystko chodzi
  • Level 30  
    Zrób diagnostykę, podgląd temperatur jakie widzi sterownik
  • Level 6  
    W środę odebralem od elektromechanika który po 2 dniach sprawdzania (teoretycznie) powiedział że tu nic nie wychodzi i on nie ma zielonego pojęcia co mu jest sprawdzał na zimno ciepło jak zgasł i nie mógł odpalic a auto jak mu zgaslo odpalił na plaka.

Dodano po 1 [minuty]:

Wcześniejszy mechanik wymienił mi waku pompę bo ponoć to było ale niestety poprawy niema wymienione wszystkie filty oraz założone jakieś zaworki zwrotne na przewody od paliwa.
  • Level 32  
    sprawdz jak kolega pisze wyżej czujnik wału, do tego zajrzał bym do kostki czy kabelek nie jest uszkodzony.
  • Level 30  
    Jak nie może zapalić to Odepnij kostkę od czuinika temperatury. Z tyłu na głowicy na wyjściu krućca wody. W wielu VW trzeba było robić remap, bo sterownik po kilkunastu latach podaje inna dawkę rozruchową niż powinien. Nie wiem co jest tego przyczyną, ale spotkałem się z tym wielokrotnie. Póki co spróbuj dopiąć czujnik temperatury kiedy nie chce zapalić.
  • Level 6  
    Przez weekend sprawdze z czujnikiem temperatury oraz czujnikiem wału i dam znać co i jak
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Demontuj pompowtryski, wymieniaj uszczelki, frezuj gniazda, składaj, wyreguluj.

Dodatkowo, na koniec zakup nowy oryginalny "zaworek" ten czarny plastikowy na filtrze paliwa.
  • Level 6  
    Czyli twierdzisz że to pompowtryski?
  • Helpful post
    Moderator of Cars
    Nie, twierdze że masz wyrobione gniazda, zużyte uszczelki i wali kompresją w układ paliwowy.
  • Level 6  
    Aha no ok zobaczymy powiem mechanikowi żeby mi to sprawdził. Ddziekuje bardzo za podpowiedzi
  • Level 6  
    No i jest winowajca niestety problem z pompowtryskami tak jak kolegą mowil dziękuje bardzo za podpowiedzi dzięki wam mechanik się naprowadzil