Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW TOURAN 1,9 TDI 105 KM DSG - Obroty zatrzymują się pomimo trzymania gazu

Mexaris 23 Lut 2016 19:36 621 3
  • #1 23 Lut 2016 19:36
    Mexaris
    Poziom 10  

Dzisiaj zauważyłem , że kiedy ustawię pedał przyspieszenia na około 3 500 RPM , to obrotomierz dojdzie do 2 800 RPM , zatrzyma się na jakieś 3 sekundy i po tym czsie wskazówka przesuwa się to tych zadanych 3 500 RPM(obroty oczywiście też zastygają razem ze wskazówką ).Może mnie ktoś nakierować od czego zacząć szukanie usterki? Żadnych błędów komputer nie wywala.Dzieje się to i na ciepłym i na zimnym silniku , tylko że na ciepłym jest bardzo słabo wyczuwalne.Zrobiłem logi dynamiczne i załączam w poście.Czy mógłby ktoś przeanalizować i napisać coś nie coś..?Może coś tam jest , czego nie widzę? Wiem , że pompowtryski 2 , 3 i 4 pracują poza tolerancją ale nie wiem czy to jakieś wielkie odbiegi od normy ?Czy może mam zrobić jeszcze logi na innych kanałach , jeśli tak to na jakich ? Może ktoś znający się wypowiedzieć?

1 3
  • #2 23 Lut 2016 19:43
    dawid441
    Poziom 8  

A filter powietrza czysty?

0
  • #3 23 Lut 2016 22:01
    Mexaris
    Poziom 10  

Nowy założyłem dwa dni temu

0
  • #4 01 Mar 2016 13:25
    Mexaris
    Poziom 10  

A czy mógłby ktoś te logi przeanalizować pod kątem turbo..?Wydaje mi się , że się delikatnie przycina(tak ja to widzę z logów ale mogę się mylić) i to jest właśnie powodem tego , co pisałem w pierwszym poście.

0