Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to jest za element elektroniczny?

23 Lut 2016 20:37 783 7
 • Poziom 22  
  Chciałem sprawdzić regulator napięcia alternatora (dziwny bo ma 2 a nie 3 uzwojenia) w małym traktorku typu TV . W obudowie jest 2 jakby diody prostownicze w tym, że w obie strony na mierniku pokazują 170mV, przewody odlutowane, co to może być?
 • Poziom 22  
  _jta_ napisał:
  Może prąd miernika jest za mały - sprawdź te diody baterią i żarówką od latarki. A może są przepalone.


  Sprawdziłem żarówką i w jedną stronę świeci czyli niby dobrze ale świeci ciemniej niż normalnie, czyli pewnie jest duży spadek napięcia na diodach. Regulator jest firmy Ducati z 1980r wiec to chyba diody germanowe. Wyglądają prawie jak te z alternatorów, nie maja tylko bieguna na masie lecz maja dwa wyjścia. Czym mogę ich zastąpić bo może dlatego słabiej ładuje akumulator.
 • Poziom 18  
  Daj zdjęcie tego ukladu.
 • Poziom 22  
  Powoli zbliżam się do rozwiązania ale amatorskim krokiem.Znalazłem w necie ten pierwszy od góry obrazek Co to jest za element elektroniczny? To coś takiego raczej czyli to tyrystory?
  Właściwie jest tam jakiś transformator który można sprawdzić i te tyrystory które mogą być niepełnosprawne? Czy tyrystor jest albo zły albo dobry, innej opcji nie ma?
 • Pomocny post
  Specjalista elektronik
  Oznaczenie na schemacie wygląda na tyrystory. Zwykle tyrystor ma na obudowie "śrubę" do przykręcania, i to jest jego anoda, a z drugiej strony wystaje katoda (większa) i bramka (mniejsza), to czasem są końcówki, czasem przewody (linki); między katodą i bramką potrafi przewodzić w obie strony, choć może niejednakowo.
 • Poziom 22  
  Sprawdziłem tyrystory żaróweczką i zachowują się jak tyrystory. Ten transformator jest zalany żywicą razem z jakąś chyba elektroniką, oznaczone na schemacie jako E, więc tu chyba nic nie wskóram.