Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault - Megane wymiana zestawu poduszek

sadek1979 23 Feb 2016 21:38 2532 6
 • #1
  sadek1979
  Cars specialist
  Jak w temacie Megane rok 2002 które spotkało się z sarną . Wystrzeliły poduszki i napinacze . Właściciel zakupił nowy zestaw poduszek i napinaczy oraz sterowniki . Po montażu sterownika ( bez poduszek i napinaczy ) pojawiła się kontrolka na tablicy i nie gaśnie . Sprawdzenie błędów i błędów brak . Po podłączeniu poduszek i napinaczy nadal kontrolka świeci - błędów brak . W blokach pomiarowych są takie dane
  impedancja w obwodzie 1 - 0 ohm
  w drugim 0 ohm
  w trzecim - 0 ohm
  w czwartym 0 ohm
  w dziewiątym 2,58 ohm
  w jedenastym 10,67 ohm
  w dwunastym 2,72 ohm
  wartości te nie zmieniają się bez względu na to czy są podłączone poduszki i napinacze . Dodatkowo
  ilość wykasowań pamięci usterki - 1
  rezystancja w obwodzie czujnika w zamku drzwi - 0 ohm

  Niby wszystko jest wymienione a nadal kontrolka świeci . Auto ma być usprawnione . Na kolejnym sterowniku przywiezionym przez właściciela nadal cyrki tzn nawet kontrolka się nie zaświeci i brak połączenia . Może macie jakieś sugestie . Bo chyba kolejny sterownik będzie potrzebny . Pozdrawiam
 • #3
  sadek1979
  Cars specialist
  Walki ciąg dalszy . Wymieniony sterownik i nadal to samo . Sterownik używany z takimi samymi oznaczeniami . Wiązka sprawdzona od sterownika do napinaczy - też cała . Błąd jaki się pojawia to DF 183 OBWÓD NAPINACZA W ZAMKU PRZEDNIEGO PASA BEZPIECZEŃSTWA PO STRONIE KIEROWCY-UKŁAD OTWARTY -OBECNY . Pironapinacz zastąpiony opornikami - nadal to samo . Być może chodzi o kod wyposażenia auta . Tak jakby szukał napinacza przy zwijaczu - tam go nie ma . Czy ktoś z kolegów może podesłać mi pewny wsad do megane I lift 2002/03 roku z dwoma poduszkami bocznymi , poduszką kierowcy , poduszką pasażera i dwoma napinaczami . Wgrywane już były 4 wsady znalezione w sieci , każdy rózny i nadal to samo . Proszę o Wasze podpowiedzi . Pozdrawiam .
 • Helpful post
  #4
  grala1
  VAG group specialist
  Pokaż co dokładnie widać w pomiarach.
  Trochę dziwne że masz 2 poduszki i 2 napinacze a widać tylko 3 rezystancje.
  Zewrzyj obwód napinacza fotela kierowcy przy złącza sterownika i zobacz czy błąd zmieni opis na zwarcie.
  Moim zdaniem raczej nie widzi napinacza przy fotelu.
  Czy po odłączeniu jego wtyczki pojawia się jakiś inny błąd.
  Żonglowanie wsadami to nie naprawa.
 • #5
  sadek1979
  Cars specialist
  Obwód napinacza jest 6i7 oraz 5i 30 jak dobrze pamiętam przejscie jest od sterownika do napinacza .Po odłączeniu wtyczki od napinacza kierowcy dochodzi błąd napinacza pasażera . Nie mam starego wsadu ponieważ nie byłem w stanie go odczytać wyskakiwały same fffffff Wsadu szukam sprawdzonego do tej wersji wyposażenia . Ponoć w tym roku do pasów kierowcy był montowany napinacz przy zwijaczu . Nie wiem juz czego się czepiać . Dopiero w czwartek będę miał clip-a i może nim zmienię konfigurację wyposażenia .
 • Helpful post
  #6
  15darekvw
  Level 27  
  Proponuje zawartosc podstawic do sterownika z auta o takich samych nr.jak i wersji i bedzie ok problemem jest sterownik nie z tego auta panie kolego,cudów niema.
 • #7
  sadek1979
  Cars specialist
  Panowie temat rozwiązany . Wstyd się przyznać ale wywalone były napinacze pasów tył . Nie ma co zawierzać uniwersalnym sprzęcikom . Po podłączeniu clip-a usterka zlokalizowana w kilka minut . Dziękuję za zainteresowanie i pozdrawiam .