Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROBOT ABB IRB2400/10 + IRPB250 - Jak odpalić ?

23 Lut 2016 21:39 792 3
  • Poziom 10  
    Witam,
    moja firma kupiła używanego robota ABB IRB 2400/10 sterowanie S4C 3.0 , do robota dołączone są: system Bullseye, TCP, moduł sterowania spawarką Fronius ROB 5000 oraz stół obrotowy IRPB250R.
    Niestety poprzez bardzo nieudolny demontaż robot został uszkodzony.
    Z okablowaniem już sobie poradziłem, została część programowa, uszkodzone były baterie podtrzymujące. Zostały wymienione.
    Robot wystartował w trybie C-start, zostało wgrane oprogramowanie z dyskietek i teraz jest problem z dyskietką z paramerami ( tzw. backupem ) nie posiadam jej, kontaktowałem się z byłą firmą obsługującą robota, dyskietki brak.
    Co dalej można z tym fantem zrobić ?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Witam
    A czy możesz ruszać robotem?Czy robot będzie wykonywał ten sam program co w poprzedniej firmie?Jeśli możesz ruszać robotem masz wgrany toolbox do obsługi aplikacji spawalniczych to możesz napisać program od nowa.
  • Poziom 15  
    Taka moja rada na start, zacznij od kalibracji osi, po wyjęciu baterii "zgubiły" punkty zerowe.
  • Poziom 19  
    Co do dyskietek najwazniejszy jest Key-disk który niesty trzeba kupić od ABB za prae $$$$
    Reszte mozna gdzies zawsze znalezc