Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hoover VHC 580NC -80 Suszarka kondensacyjna gotuje pranie, nie suszy

8broda8 23 Lut 2016 23:37 708 2
  • #1 23 Lut 2016 23:37
    8broda8
    Poziom 2  

Witam! Mam problem z moją suszarką kondensacyjną. Kupiłem ja 4 lata temu, działała bez zarzutów, czyszczona co suszenie, filter skraplający czyszczony regularnie raz w tygodniu, reszta co suszenie (pojemnik z wodą pusty, filter puchu czysty) używana dosyć często (troje dzieci).
    Teraz problem:
    Obojętnie jaki bym program nie ustawił pozostaje w trybie suszenie i pranie się dosłownie gotuje, a nie suszy. Zrezygnowałem z funkcji sensor dry (suszenie na czujnik) i spróbowałem suszenia na czas, ale dalej to samo. Nastawiam na 45 minut i po godzinie dalej suszy i gotuje pranie.
    Wpadłem na pomysł żeby mierzyć czas 45 min i po tym czasie przestawiam ją na funkcję ochłodź (refresh) i pranie po kolejnych 20-stu minutach jest suche i takie jakie ma być.
    Termostat i bezpiecznik przegrzania dzwonią na mostek także są ok, bo rozebrałem tył i zmierzyłem.
    Jakiekolwiek sugestie proszę, bo nie wiem co się dzieje, zwykle jak pada termostat to nie dzwoni na mierniku, może padło cos innego.
    Problem z tym modelem VHC 580NC -80 jest taki, że na terenie UK nie ma do niej części, nie da się dobrać termostatu, bo trzeba kupić całą grzałkę z termostatem, a to koszt ponad połowy urządzenia.
    Z góry dziękuję za każdą sugestie. Powalczę z nią ze dwa tygodnie, ale tylko dlatego, że jest (była) naprawde przydatna i szkoda mi ją z powodu błachostki wymieniać na nową.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

0 2
  • Arrow Multisolution Day
  • Pomocny post
    #2 24 Lut 2016 00:01
    TechLOG
    Poziom 18  

Nie znam tego urządzenia, ale u mnie pralka gdy gotowała to przyczyną był sklejający się przekaźnik który włączał grzałkę. Wyglądał O.K., ale podczas prania jak już się włączył to trzymał. Co u Ciebie włącza obwód grzania?

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 24 Lut 2016 00:14
    8broda8
    Poziom 2  

TechLOG napisał:
    Nie znam tego urządzenia, ale u mnie pralka gdy gotowała to przyczyną był sklejający się przekaźnik który włączał grzałkę. Wyglądał O.K., ale podczas prania jak już się włączył to trzymał. Co u Ciebie włącza obwód grzania?

To jest suszarka kondensacyjna. Myślę, że termostat trzyma i nie puszcza mimo tego,że dzwoni na mierniku. Nie wiem tylko czy to tylko tremostat czy płytka sterowania wysiadła. Koszt termostatu 6 funta, koszt płytki 56 funta. Koszt suszarki 180 funta ( sory, że we funtach, ale tu żyję). Gdybym tylko miał pewność, że termostat, to wale jak w dym.
    Masz pralko-suszarkę czy tylko suszarkę ? Dzięki za odpowiedź ;-)

0