Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Marea 1.8 99r pilot alarmu

24 Lut 2016 00:00 771 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z pilotem autoalarmu w Fiacie Marea z 1999 roku.
    Piolt wpadł do kałuży i chyba się rozkodował, samochód mogę otworzyć kluczykiem (manualnie) lecz wtedy po otworzeniu drzwi włącza się syrena alarmu i nie da rady odpalić silnika. Zna może ktoś sposób na zakodowanie pilota lub odłączenie alarmu?
    Mam 2 piloty i 2 kluczyki, oni jeden ani drugi nie działa. Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jest to dokładany alarm, wystarczy demontaż, możesz też odczytać z centralki co to za typ urządzenia, my zobaczymy czy jest opcja dodania pilota. Możliwe, że zadziała.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Witam.
    Jak kolega wyżej napisał nie jest to alarm montowany fabrycznie ( jest dołożony) i prawdopodobnie jest wykonane odcięcie np. zapłonu lub pompy paliwa itp. za pomocą dodatkowego przekaźnika, który należało by znaleźć i pominąć jeśli koledze zależy na szybkim uruchomieniu samochodu.
    Co do pilota to raczej się nie "rozkodował", o ile nie "umarł" całkowicie to należało by go porządnie wysuszyć po zdemontowaniu baterii, następnie wyczyścić alkoholem, wymienić baterię, jeśli nie pomoże to sprawdzić przyciski a najlepiej wymienić dla pewności.
    Na załączonym zdjęciu widnieją dwa piloty- oba nie działają?? a może jeden z nich przeleżał kilka lat nie używany i wymaga wymiany baterii, ale to chyba zbyt oczywiste:)
  • Poziom 2  
    Piloty oraz baterie w nich raczej są w porządku gdyż po naciśnięciu przycisku diody w nich mrugają. Rozbieralem juz je i wysuszylem. Co do drugiego. Nie wiem właśnie gdzie znajduje się centralka? Znalazłem tylko czujnik wstrzasowy, który znajdował się z lewej dolnej strony kierowcy-tam gdzie wszystkie bezpieczniki.
  • Poziom 10  
    witam poszukaj gdzie idzie kabelek od czujnika wstrząsowego może być centralka w syrence alarmu pod maską silnika tak zwany kompakt
  • Poziom 2  
    Znalazłem!
    Tak jak kazales po kabelku od czujnika doszedłem to białej kostki-zlaczki która znajdowała się z lewej strony pedału sprzęgła pod wykładziną. Po jej zozlaczeniu alarm jest wyłączony a centralny zamek działa.
    DZIĘKI ZA POMOCNE RADY.
    POZDRAWIAM.